Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Wodociągi Warszawskie ruszają z nowym programem edukacji ekologicznej on–line!

Wodociągi Warszawskie ruszają z nowym programem edukacji ekologicznej on–line!

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
28 stycznia 2021 r. (czwartek) o godz. 10:00 rozpoczną się zapisy na bezpłatne zajęcia edukacyjne MPWiK on-line. Nowa formuła programu przewiduje dwa bloki tematyczne: „Warszawska kranówka rures” i „Sedes to nie kosz na śmieci”.

„Ze względu na panującą pandemię nie możemy się spotkać z dziećmi i młodzieżą ani zorganizować zajęć w sposób tradycyjny, znany i lubiany. Dlatego zapraszamy do spotkań w przestrzeni wirtualnej” – mówi Marek Smółka, rzecznik prasowy MPWiK w m.st. Warszawie S.A. Nowoczesna i interaktywna forma edukacji ekologicznej skierowana jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Zajęcia realizowane są w przedziałach klasowych 1-3 oraz 4-8. W ich trakcie będą wykorzystane m.in. prezentacje, filmy i quizy. Pierwszy z bloków pn. „Warszawska kranówka rures” jest poświęcony tematowi wody. „Podczas zajęć odpowiemy sobie także na pytania, ile mamy wody w Polsce, jak wygląda proces jej uzdatniania. Pokażemy, jak świadomie korzystać z jej zasobów” – podkreśla Karolina Milnerowicz, koordynatorka programu.

Sedes to nie kosz na śmieci” to blok dedykowany tematowi rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z kanalizacji. "Nasza spółka od wielu lat prowadzi projekt edukacyjny, którego zadaniem jest spopularyzowanie wiedzy na temat ścieków, sposobu ich oczyszczania oraz odpowiedniego zachowania w toalecie, w tym nie wrzucania śmieci do toalety i nadużywania detergentów” – dodaje rzecznik prasowy.

Zapisy na zajęcia będą prowadzone za pośrednictwem strony internetowej www.mpwik.com.pl od 28 stycznia 2021 r. Zgłoszenia będzie mógł dokonać wyłącznie nauczyciel lub rodzic. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty można zapisać jedną klasę. Jeżeli zapisu na zajęcia będzie dokonywał rodzic, należy przesłać adres mailowy nauczyciela, na który zostanie wysłany link z zaproszeniem na zajęcia.

Zajęcia będą prowadzone przez pracowników Działu Promocji i Edukacji Ekologicznej MPWiK za pośrednictwem platformy Microsoft Teams w środy i czwartki (do wyboru o godz. 10:00 lub o godz. 12:00). Aby móc w nich uczestniczyć, wystarczy mieć komputer lub urządzenie przenośne z mikrofonem i głośnikami wraz z dostępem do Internetu. Materiały edukacyjne będą dostępne na stronie internetowej mpwik.com.pl w zakładce Edukacja Ekologiczna - link

Program Edukacji Ekologicznej realizowany jest od 2007 r. Skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół aglomeracji warszawskiej. Program ma na celu przybliżyć młodszym i starszym uczniom, tematykę uzdatniania wody i oczyszczania ścieków oraz uświadomić, że codzienna postawa każdego z nas w zakresie korzystania z wody ma istotne znaczenie dla poprawy jakości życia i otaczającego nas środowiska naturalnego.
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę