Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

E-sport u bukmacherów i wpływ pandemii na jego rosnącą popularność

E-sport u bukmacherów i wpływ pandemii na jego rosnącą popularność

reklama

Mianem e-sportu określa się profesjonalne zawody rozgrywane w cyberprzestrzeni. Aktualnie gracze mogą rywalizować ze sobą w wielu różnych grach. Co ciekawe, zasady i same założenia poszczególnych gier są zupełnie inne. Dzięki temu rozgrywki stają się dużo bardziej interesujące. To z kolei sprawia, że coraz więcej osób zaczyna śledzić taką rywalizację. Ponadto e-sport zyskuje rosnącą popularność również wśród pasjonatów obstawiania oraz samych bukmacherów. W jaki sposób firmy bukmacherskie podchodzą do e-sportu?

E-sport rośnie w siłę!

Początkowo zainteresowanie światowym e-sportem nie było zbyt duże. Za promocję takich rozgrywek odpowiadali głównie twórcy gier, w których toczyła się wspomniana rywalizacja. Dopiero z czasem imprezy e-sportowe zaczęły przyciągać uwagę sponsorów. Wtedy też pojawiły się duże pieniądze i cenne nagrody dla uczestników. To z kolei wpłynęło na marketing i sposób postrzegania e-sportu.

Dzisiaj nikt nie kwestionuje już prestiżu takiej rywalizacji. Turnieje e-sportowe są bowiem rozgrywane na całym świecie, a nagrody dla uczestników można liczyć w setkach tysięcy dolarów! Jednak rosnąca popularność e-sportu miała jeszcze jeden wymiar. Otóż takimi rozgrywkami zaczęli interesować się bukmacherzy. Najpierw w ich ofertach pojawiały się tylko wybrane zakłady poświęcone największym imprezom e-sportowym. Niemniej wzbudziły one tak dużą ciekawość wśród graczy, że już wkrótce dostępna oferta uległa rozszerzeniu. Obecnie praktycznie każdy bukmacher posiada w swoim asortymencie zakłady poświęcone e-sportowi!

Pandemia nie pokonała e-sportu!

Dla zawodowych sportowców rok 2020 okazał się niezwykle trudnym doświadczeniem. Restrykcje ogłoszone w związku z pandemią spowodowały odwołanie licznych zawodów i turniejów sportowych. Oprócz tego sami zawodnicy musieli nieraz ograniczyć się do indywidualnych treningów.

Powyższa sytuacja doprowadziła do tego, że właściwie cały świat sportu został na pewien czas zamrożony. Jednakże w przypadku e-sportu sytuacja wyglądała zgoła inaczej. Oczywiście tutaj również organizatorzy największych imprez musieli podjąć decyzję o ich odwołaniu. Niemniej same zawody zazwyczaj odbywały się według standardowego harmonogramu. Koniec końców gracze nie mają problemu z zachowaniem dystansu i zasad bezpieczeństwa. Ponadto same rozgrywki toczą się przecież w cyberprzestrzeni. Tym samym pandemia rzeczywiście była pewnym utrudnieniem, ale nie wpłynęła ona tak znacząco na świat e-sportu.

W tym miejscu warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie. Zawieszenie standardowej rywalizacji w świecie sportu sprawiło, iż wiele osób zaczęło interesować się e-sportem. Najlepszym tego dowodem są statystyki bukmacherów. Pasjonaci obstawiania bardzo chętnie przerzucili się na e-sport, gdyż takie rozgrywki można było obstawiać przez cały czas. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, iż część tych osób zostanie z e-sportem na dłużej. Być może już niedługo rywalizacja w wirtualnym świecie będzie stanowić poważną konkurencję dla światowego sportu!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama