Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Wracają warszawskie muzea i galerie

Wracają warszawskie muzea i galerie

reklama
fb tt w msg wa tm em cp
Na początku lutego wznowią działalność warszawskie muzea i galerie - z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego.

Decyzją rządu od 1 lutego muzea i galerie mogą być ponownie otwarte dla zwiedzających. To kolejne, po bibliotekach, instytucje kultury, którym pozwolono wznowić działalność, przerwaną w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa. Placówki podlegające miastu przygotowują się do wznowienia działalności.

MNW pierwsze

Już 2 lutego otworzyło się Muzeum Narodowe w Warszawie, które dodatkowo do niedzieli, 7 lutego pozwala na wstęp wolny! Szczegóły: w wydarzeniu.

Po 4 lutego

Muzeum Warszawy ponownie otworzy swoją główną siedzibę na Rynku Starego Miasta 4 lutego. Miesiąc później, 4 marca, otwarte mają być oddziały m.in. Muzeum Woli i Muzeum Warszawskiej Pragi. Przez pierwszy tydzień wystawę w siedzibie głównej będzie można zwiedzać za darmo, w wydłużonych godzinach otwarcia (od czwartku do niedzieli, od 11.00 do 20.00). Szczegóły w wydarzeniu.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN również w czwartek 4 lutego otworzy się dla zwiedzających (tego dnia wstęp wolny). Udostępniona zostanie po długiej przerwie wystawa stała wraz z nową galerią „Dziedzictwo”, a także ekspozycja czasowa „Tu Muranów”. Szczegóły na stronie polin.pl.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie planuje na 5 lutego otwarcie nowej wystawy "Henryk Streng / Marek Włodarski i modernizm żydowsko-polski”. W związku z pandemią muzeum zrezygnowało z wernisażu oraz oprowadzań po ekspozycji. Wydarzenia towarzyszące będą nadal odbywały się w formule online.

Także 5 lutego otworzy się dla zwiedzających Galeria Studio, która przygotowuje wystawę Kolekcja Galerii Studio (do tej pory można ją było zobaczyć w formie wirtualnej na platformie VOD). To pierwsza od dłuższego czasu ekspozycja wybranych prac z kolekcji Galerii Studio, liczącej dziś około tysiąca obiektów (m.in. dzieła Magdaleny Abakanowicz, Edwarda Dwurnika, Edwarda Krasińskiego, Erny Rosenstein, Henryka Stażewskiego).

Z kolei Muzeum Powstania Warszawskiego zapowiada otwarcie ekspozycji dla zwiedzających w poniedziałek 8 lutego. Przygotowano również kilka niespodzianek na powitanie:
- nowe trasy zwiedzania obejmujące miejsca do tej pory niedostępne (np. magazyn z bronią),
- bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem (do końca lutego będzie pobierana opłata tylko za bilet wstępu),
- audioprzewodnik na smartfony.

Po 9 lutego

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie zostanie ponownie otwarte 9 lutego i będzie dostępne dla zwiedzających od wtorku do soboty w godzinach 12.00-17.00.

Również 9 lutego planuje otworzyć się ponownie dla zwiedzających Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Widzowie będą mogli zobaczyć wystawę „Teresa Jakubowska. Z życia wycięte”.

źródło informacji
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę