Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Obchody Święta Policji - dzień 1.

Obchody Święta Policji - dzień 1.
📅 Data: sobota, 20 lipca 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Zamkowy (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Święto Policji to data szczególna dla funkcjonariuszy. Czas awansów, nominacji, odznaczeń – zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi na co dzień pracują. Centralne obchody odbędą się w Warszawie, a rozpoczną się 20 lipca. Uczestniczyć w nich będą, prócz funkcjonariuszy, przedstawiciele najwyższych władz państwowych, środowisk naukowych, stowarzyszeń i – co najważniejsze – ludzie, którym codziennie służą pomocą polscy policjanci.

Po części oficjalnej (wręczenie nominacji i odznaczeń) rozpoczną się uroczystości na Placu Zamkowym.

Rozpocznie je, około godziny 13.15, występ orkiestr policyjnych. O godz. 13.45 nastąpi oficjalne otwarcie Święta Policji, a następnie odbędzie się ślubowanie policjantów Oddziału Prewencji Policji w Warszawie oraz promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, zaś laureatom konkursu „Policjant, który mi pomógł” zostaną wręczone wyróżnienia. Uroczystość zakończy przemarsz pododdziałów policyjnych, a także promowanych funkcjonariuszy.

Uroczystościom na Placu Zamkowym będzie towarzyszyć, od godz. 11.00 do 16.00, wystawa sprzętu i wyposażenia policyjnego. Niewątpliwie atrakcją będzie też pokaz historycznych grup rekonstrukcyjnych. Także w sobotę, na Rynku Nowego Miasta, odbędzie się koncert orkiestr policyjnych z kraju (Katowice, Wrocław, Warszawa) i zza granicy (Ukraina). Występy rozpoczną się o 11.30 i potrwają do 12.45.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama