Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dazai – skąd ta popularność?

Dazai – skąd ta popularność?
📅 Data: czwartek, 18 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii, Aleje Ujazdowskie 51 (4 piętro) (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Ambasada Japonii oraz Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik” serdecznie zapraszają na wieczór promocyjny powieści "Zatracenie" Dazai Osamu.

Głównym prelegentem spotkania będzie tłumacz powieści Henryk Lipszyc, który opowie o tym, dlaczego podjął się wykonania przekładu i o problemach, które napotkał w czasie jego tworzenia. Wraz z gościem specjalnym wieczoru, dr Jadwigą Rodowicz-Czechowską, spróbuje również odpowiedzieć na pytanie o niezwykłą popularność Zatracenia i jego licznych adaptacji.

Osamu Dazai (1909–1948) jest jednym z najwyżej cenionych, a zarazem najpoczytniejszych pisarzy japońskich swego pokolenia. Polscy czytelnicy poznali go dzięki przekładom kilku opowiadań, a także powieści Zmierzch (1947, wyd. pol. 2001). Zatracenie to jego ostatni ukończony utwór – ukazał się w roku samobójczej śmierci pisarza. To osnuta na wątkach autobiograficznych i spisana w pierwszej osobie pełna dramatyzmu opowieść o człowieku, który choć wszechstronnie utalentowany, nie może odnaleźć się w świecie i wpadając w spiralę zgubnych życiowych wyborów, zmierza ku nieuchronnej samozagładzie.

Wstęp wolny.
Prosimy o zgłaszanie obecności telefonicznie pod nr 22 584 73 00 lub mailowo na adres info-cul@wr.mofa.go.jp

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama