Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wilczy apetyt na wiedzę, czyli o drapieżnikach naszych lasów

📅 Data: czwartek, 18 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Aula starej Biblioteki UW, Krakowskie Przedmieście 26/28 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


18 czerwca (czwartek) o godz. 18:00 aula Starej Biblioteki UW (Krakowskie Przedmieście 26/28) na półtorej godziny zamieni się w leśny zagajnik!

Wszystko za sprawą wykładu otwartego Uniwersytetu Otwartego UW. Wyglądając na horyzoncie wakacyjnych przygód, porozmawiamy o mieszkańcach lasów, na których możemy natknąć się w czasie podróży po Polsce. Dzięki efektom multimedialnym przez chwilę poczujemy, jakbyśmy naprawdę wraz z naszym gościem przemierzali leśne ostępy…

Drapieżne ssaki to grupa niezmiernie różnorodna. Nie musimy wyruszać za granicę, by przekonać się, że są wśród nich liliputy i olbrzymy, samotnicy i rodzinni pantoflarze, wielbiciele krwistych steków i wegetarianie. Niektóre z zapałem przegryzają kable w samochodach zaparkowanych w centrach miast, podczas gdy inne stronią od ludzi, zaszywając się w odległych puszczach. Drapieżniki budzą grozę, ale i uwielbienie. To właśnie ich potomków trzymamy w domach, przytulamy i głaszczemy. Jakie są drapieżne ssaki i co sprawia, że to one stały się naszymi pupilami? Gdzie można spotkać niedźwiedzia, wilka i rysia? Jakie nowe gatunki drapieżników zawitały ostatnio do Polski? Na te oraz inne pytania usłyszycie odpowiedź podczas wykładu.

Naszym prelegentem będzie dr inż. Robert Mysłajek - adiunkt naukowy w Instytucie Genetyki i Biotechnologii Wydziału Biologii UW oraz wiceprezes Stowarzyszenia dla Natury “Wilk”. Od 20 lat zajmuje się badaniami i ochroną dużych ssaków drapieżnych. Jest laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu Popularyzator Nauki 2014.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama