Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Dzień Pamięci 2023 | Gwiazda Andry i Tati

Dzień Pamięci 2023 | Gwiazda Andry i Tati

reklama
📅 Data: czwartek, 26 stycznia 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Włoski Instytut Kultury w Warszawie (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


REJESTRACJA NA SPOTKANIE >> link

Z okazji Dnia Pamięci zapraszamy na projekcję krótkometrażowego filmu animowanego

Gwiazda Andry i Tati (2018, 28’), reżyseria Alessandro Belli i Rosalba Vitellaro, rysunki: Annalisa Corsi, głosy: Loretta Goggi, Leo Gullotta, Ludovica Modugno. Film w języku włoskim z polskimi napisami

Film opowiada prawdziwą historię sióstr Alessandry i Tatiany Bucci, które mając odpowiednio 4 i 6 lat zostały deportowane wraz z częścią rodziny do Auschwitz-Birkenau w czasie II wojny światowej. Po przyjeździe do obozu koncentracyjnego razem z matką, ciotką, babcią i kuzynem Sergiem, ich rówieśnikiem, dziewczynki zostały oddzielone od dorosłych i przewiezione do dziecięcego baraku. W Auschwitz-Birkenau Andra i Tati stracą najpierw babcię, a potem kuzyna Sergia. Jednak dzięki pomocy nadzorującej ich blokowej uda im się przetrwać do czasu wyzwolenia obozu, w którym spośród ponad dwustu tysięcy deportowanych dzieci, przeżyło niespełna pięćdziesiąt.

Po projekcji zapraszamy na odczyt dr. Marco Caviglia z Fundacji Muzeum Shoah w Rzymie na temat "dydaktyki zagłady".

Marco Caviglia jest odpowiedzialny za nauczanie w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, odpowiada za archiwum historyczne i bibliotekę oraz koordynatorem wyjazdów edukacyjnych dla szkół do miejsc pamięci.
Współpracował przy tworzeniu strony Studiare la Shoah (nauka o Holocauście) (link, skierowanej do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich i zawierającej kompendium wiedzy nt Zagłady we Włoszech, .
Odpowiada za projekt 16 października 1943. Geografia deportacji, który jest interaktywną mapą online, poświęconą historii pierwszej masowej deportacji z Włoch ( link )
Współpracował przy tworzeniu strony Ścieżki Zagłady (link poświęconej procesom włoskich kolaborantów, którzy wydali Żydów w czasie okupacji hitlerowskiej.
Jest współautorem książki Gli Anni della Vergogna (Lata wstydu) oraz La Shoah italiana, metodi, fonti e suggerimenti per lo studio e le ricerche (Włoski Holocaust, metody, źródła i sugestie dotyczące badań).

REJESTRACJA NA SPOTKANIE >> link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę