Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Otwarcie wystawy: Michał Martychowiec In Memory

Otwarcie wystawy: Michał Martychowiec In Memory

reklama
📅 Data: poniedziałek, 22 lipca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, CSW Zamek Ujazdowski (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Bank Pekao PROJECT ROOM
Michał Martychowiec
In Memory

Otwarcie wystawy: 22 lipca 2013, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 25 sierpnia 2013
Kurator: Grzegorz Musiał
Koordynacja: Ita Krajewska

Na prezentacje prac artystów w ramach projektu Bank Pekao PROJECT ROOM jest wstęp wolny.


Już w najbliższy poniedziałek, kolejna odsłona Bank Pekao Project Room. W Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski odbędzie się wernisaż wystawy Michała Martychowca "In Memory". Artysta w swojej pracy zwraca uwagę na aspekt pamięci i wyobraźni w przywoływaniu obrazów minionych zdarzeń.

Michał Martychowiec jest polskim artystą i fotografikiem mieszkającym i pracującym w Londynie i Berlinie. Ukończył z wyróżnieniem kierunek sztuki piękne na prestiżowej uczelni Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie. Jego twórczość to przede wszystkim cykle fotograficzne, wideo, rysunki i prace multimedialne. Artysta jest również zaangażowany w projekty operowe. Stworzył instalacje m.in. dla Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu oraz Opery Narodowej w Seulu. Inspiracją do jego artystycznej praktyki jest sztuka dawna, jak również filozofia i estetyka Dalekiego Wschodu. Instalacje z użyciem projekcji są z reguły realizowane w bezpośredniej relacji z miejscem, które za każdym razem tworzy zupełnie nowy kontekst ideowo-artystyczny.

"In Memory" to instalacja składająca się z wielkoformatowej fotografii rejestrującej fragment pejzażu oraz projekcji slajdów z rzutników. Abstrakcyjne obrazy ze slajdów tworzą mozaikę geometrycznych plam koloru. W podobny sposób ludzki umysł przywołuje poszczególne momenty zapisane w pamięci. Niewiele tam szczegółów, a więc pole do interpretacji oraz kreacji jest na tyle duże, że czasem nie sposób oddzielić faktów od wyobrażeń. Kolory wywołują wspomnienia i emocje.

W instalacji Michała Martychowca następuje wyraźnie zbliżenie pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. Utrzymana jest dynamiczna równowaga pomiędzy przestrzeniami, a co najważniejsze, pomiędzy obrazem widzianym a wyobrażonym. W zarejestrowanych na slajdach obrazach "fragmentów czasu" nie chodzi bowiem o przedstawienie w sensie mimetycznym, lecz o przedstawienie ponowne, stworzone przez naszą wyobraźnię. Dwoistość staje się w tym przypadku jednością.


Michał Martychowiec (ur. 1987) – absolwent Wydziału Sztuk Pięknych prestiżowej uczelni Central Saint Martins w Londynie. Wybrane wystawy indywidualne: "In Memory" instalacja site-specific, Ko-So-Yu, Yamashiro Onsen, Kaga, Japonia (2013); "Blue, Red, Green", gift_Lab, Tokio (2011); "Nel mezzo del camin", prezentacja książki, galleria upp, Wenecja (2011); "Stone in Water", instalacja site-specific, Palazzo Rizzo Patarol, Wenecja (2011); "Destination", galleria upp, Wenecja (2011); "Vanito Vanitas", Arts Forum, Media Centre Gallery, Brighton (2010); "Awake and Dream. Documentation", Patio Centrum Sztuki, 2. Festiwal Sztuka i Dokumentacja, Łódź (2010). Wybrane wystawy zbiorowe: "Pavilion 0", Palazzo Dona, Signum Foundation, Wenecja (2013); "Future Landscape", Forte Marghera-Parco del Contemporaneo, Wenecja (2012); "Drawing connection", Siena Art Institute, Siena (2011); "Powtórka z teorii widzenia", Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa (2010); "Awake and Dream", Palazzo Dona, Signum Foundation, Wenecja (2009).Bank Pekao PROJECT ROOM:
We współpracy pomiędzy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski a Bankiem Pekao S.A. narodził się projekt wspierający młodą sztukę: Bank Pekao PROJECT ROOM. Sala, w której prezentowane są prace młodych artystów, przyjęła nazwę sponsora. Na przestrzeni dwóch lat począwszy od 23 kwietnia 2012 r. co dwa tygodnie, a od kwietnia 2013 w co trzeci w poniedziałek prezentujemy najciekawsze projekty przygotowane przez polskich, a także zagranicznych twórców. Bank Pekao PROJECT ROOM stwarza możliwość prezentacji najnowszych i najbardziej interesujących zjawisk artystycznych oraz buduje platformę do dyskusji o współczesnej sztuce, do której zapraszamy artystów, kuratorów, studentów i wszystkich miłośników sztuki.

Partner projektu: Bank Pekao

Patroni medialni Bank Pekao PROJECT ROOM: TVP Kultura, Hiro, Monitor Magazine, Mówiąnamieście, Popmoderna

Patroni medialni CSW: TOK FM, Przekrój, Elle Decoration, Harper's Bazaar, KMAG, Aktivist, Warsaw Insider, EXKLUSIV, Hiro, Stolica, Label Magazine, artinfo.pl, PURPOSE

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę