Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

TEATR NAD WISŁĄ - NAUKA TAŃCÓW WARSZAWSKICH - POTAŃCÓWKA NAD WISŁĄ

TEATR NAD WISŁĄ - NAUKA TAŃCÓW WARSZAWSKICH - POTAŃCÓWKA NAD WISŁĄ

reklama
📅 Data: wtorek, 07 lipca 2015

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pomost 511, Bulwar Flotylli Wiślanej (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: impreza warsztaty


Nauka tańców warszawskich nad rzeką

Kolejny wieczór cyklu Teatr nad Wisłą będzie okazją do nauczenia się tańców rodem z przedmieścia dawnej Warszawy! Wystąpi teatr vintage czyli Teatr Pijana Sypialnia, zapraszając do niezapomnianej potańcówki przy muzyce na żywo! Wtorek 7 lipca, godzina 20:00, wstęp wolny.

Artyści Teatru Pijana Sypialnia razem z choreografem Mariuszem Żwierko będą uczyć polki i walczyka. Będzie również wspólne śpiewanie przedwojennych szlagierów. Największą popularnością cieszy się zawsze piosenka o… rydzu. Wszystko do muzyki na żywo. Sławomir Narloch, dyrektor Teatru Pijana Sypialnia: Wystarczy wziąć wygodne buty, dobry nastrój i kilku przyjaciół. Dobra zabawa gwarantowana! W ubiegłym roku to wydarzenie gromadziło prawdziwe tłumy. Widok kilkuset osób, które tańczą polkę jest oszałamiający. Co najważniejsze przychodzą na to wydarzenie osoby w każdym wieku, niezależnie od doświadczenia. Ludzie młodzi, dorośli i seniorzy - wszyscy angażują się na tysiąc procent. Czasami warto zapomnieć o wszystkim i po prostu czerpać radość z tańca i przebywania w miłym gronie.

„Nauka tańców warszawskich” nawiązuje do teatrzyków ogródkowych, które w dawnej Warszawie były popularnymi miejscami spędzania wolnego czasu. Sławomir Narloch: Chcemy przywołać klimat tamtych miejsc, do których ludzie przychodzili oglądać muzyczne, plenerowe spektakle. Były to ówczesne „modne, letnie miejscówki”. Przypominana przez nas polka i walczyk, to tańce, które królowały w tamtych czasach.

---
Teatr Pijana Sypialnia został założony przez aktorów, śpiewaków, tancerzy i muzyków w 2013 roku. Zjawisko Pijanej Sypialni określa się mianem „teatru vintage” lub „teatrem warszawskim” Ich widowiska wyróżniają się muzyką na żywo wykonywaną przez orkiestrę, chór i solistów. Są laureatami festiwali teatralnych w całym kraju. Zostali zaproszeni na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie, gdzie prezentują się najlepsze teatry tego typu z całego świata. W Warszawie znani z występów w zupełnie nieteatralnych miejscach. Grają na ulicy, starych podwórkach, a nawet… w barach mlecznych.

---
Pomost 511 – letnia klubokawiarnia nad Wisłą, przy Płycie Desantu: marynistyczny styl, wyborne drinki, piaszczysta plaża, pomost na rzece i tarasy widokowe na panoramę Wisły. W Pomoście 511 od środy do soboty dzieją się imprezy muzyczne z najlepszymi DJami i wyjątkowymi gośćmi. Wtorkowe wieczory dedykowane są tutaj sztuce – w ramach cyklu Teatr nad Wisłą pod gołym niebem wystawiane są sztuki teatralne. W niedziele i poniedziałki po zmroku – sense kina letniego. W ciągu dnia Pomost 511 to strefa relaksu i aktywności sportowych: Happy Sporty Summer, Surf Academy, siatkówka plażowa, kajaki i rejsy łodziami Floty 511.

---
Fot. Beata Bieńkowska

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę