Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spotkanie Video/Art - twórczość Jennifer Cha

📅 Data: czwartek, 01 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stacja Mercedes, al. 3 maja (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


W czwartki zapraszamy na spotkania z cyklu Video/Art, które będą okazją do zapoznania się z sylwetkami artystów oraz najnowszymi trendami w sztukach wizualnych, wideo, performance oraz multimediach z kraju jak i zza granicy. Do udziału zaprosiliśmy artystów, projektantów oraz dizajnerów tworzących prace wideo, performance oraz prace z dziedziny nowych mediów.

Już w najbliższy czwartek 1 sierpnia zapraszamy na prezentację kanadyjskiej artystki Jennifer Cha, której twórczość to mieszanka estetyki poradników z YouTube, wynik fascynacji zasobami Internetu i ostrej krytyki społecznej przemielonej przez PowerPoint. Jej prace wideo dotykają „problemów pierwszego świata”. Bombardowanie obrazami, dźwiękami i najgorszymi fontami z Worda nie przynosi ani rozwiązania, ani ukojenia.

PROGRAM PROJEKCJI:

Infinite Debt, 3:23, 2012
Revolution is impossible, but the best things in life are almost for free. (Rewolucji nie będzie, ale i tak najlepsze rzeczy w życiu są prawie za darmo)

*A Total Jizzfest*, 3:22, 2012
A sample of the richest, sexiest men in computer and internet history. (Najbogatsi i najseksowniejsi mężczyźni w historii komputerów i Internetu)

Grey Matter, 5:21, 2013
A confessional remix video of the artist as a confused teenage user. (Remiks wyznań artystki jako nastolatki zagubionej w sieci.)

Jennifer Chan – artystka wideo, performerka, przedstawicielka net-artu. Jej prace wideo operują estetyką kiczu, remiksu odnosząc się do kwestii sztuki i płciowości w erze społeczeństwa informacyjnego i Internetu. Jej prace prezentowane były między innymi podczas wystawy indywidualnej w ramach berlińskiego Transmediale oraz podczas wystaw zbiorowych w galeriach w Nowym Jorku, Los Angeles, Londynie, Toronto, Helsinkach, Brukseli.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę