Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Piękni czterdziestoletni | Patrycja Soliman

Piękni czterdziestoletni | Patrycja Soliman
📅 Data: wtorek, 03 października 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Jazdów 1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


⭐ Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, od 2006 roku jest aktorką Teatru Narodowego. Najważniejsze role zagrała w przedstawieniach Jana Englerta, Agnieszki Glińskiej, Mai Kleczewskiej. 3 października o godz. 19:00 gościem Instytutu Teatralnego w cyklu „Piękni czterdziestoletni” będzie Patrycja Soliman.

⭐ Bezpłatne zaproszenia dostępne są na stronie: link
Rozmowę poprowadzi Michał Smolis.

𝗣𝗮𝘁𝗿𝘆𝗰𝗷𝗮 𝗦𝗼𝗹𝗶𝗺𝗮𝗻
Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie (2006), od 2006 roku jest aktorką Teatru Narodowego. Współpracowała z teatrami stołecznymi: Ateneum, Dramatycznym, Na Woli, IMKA, Wielkim – Operą Narodową oraz Fundacją Kamila Maćkowiaka w Łodzi. Wystąpiła w przedstawieniach w reżyserii, m.in: Andrzeja Domalika, Jana Englerta, Agnieszki Glińskiej, Mai Kleczewskiej, Agnieszki Olsten, Krzysztofa Materny, Macieja Prusa, Michała Zadary, Mariusza Trelińskiego, Macieja Wojtyszki, Marcina Hycnara, Waldemara Zawodzińskiego, Barbary Wysockiej, Iwana Wyrypajewa, Bożeny Suchockiej, Anny Gryszkówny. Zagrała, m.in: Kopciuszka w „Kopciuchu” Głowackiego (2004), Sonię w „…i tyle miłości” (2005), Arycję w „Fedrze” (2006), Anielę w „Ślubach panieńskich” Fredry (2007), Biankę w „Otellu” Shakespeare’a (2008), Celię Burns w „Lulu na moście” wg Austera (2008), Beatrycze w „Wiele hałasu o nic” Shakespeare’a (2008), Adę w „Lekkomyślnej siostrze” Perzyńskiego (2009), Karolinę Corday w „Marat/Sade” Weissa (2009), Maszę w „Mewie” Czechowa (2010), Frankę w „Amazonii” Walczaka (2011), Elizę w „Aktorze” Norwida (2012), Lidkę w „Pożegnaniach” wg Dygata (2012), M. w „Manon Lescaut” Pucciniego (2012), Różę van der Blaast w „Bezimiennym dziele” (2013), Marę Obrembę w „Dowodzie na istnienie drugiego” Wojtyszki (2014), Izę w „Iwonie, księżniczce Burgunda” (2014), Hermionę w „Opowieści zimowej” Shakespeare’a (2017), Marion w „Śmierci Dantona” Büchner a (2018), Shirin Shirazi w „Irańskiej konferencji” Wyrypajewa (2018), Bobbi w „Kilku dziewczynach” LaBute’a (2018), Ewę w „Śniegu” Przybyszewskiego (2021), Emilię w „Baronie Münchhausenie dla dorosłych” Wojtyszki (2022). Zagrała w przedstawieniach Teatru Telewizji, m.in.: Maszę w „Trzech siostrach” (2012), Annę w „Kobiecie w lustrze” (2015), Teklę w „Spiskowcach” (2017). Zagrała w filmach, m.in.: „Dzień świra”, „Jasminum”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Ogród Luizy”, „Persona non grata”, „Furioza” oraz serialach telewizyjnych: „Glina”, „Na Wspólnej”, „Na dobre i na złe”, „Pensjonat pod różą”, „Boża podszewka. Część druga”, „Kryminalni”, „Królowe śródmieścia”, „Londyńczycy”, „Barwy szczęścia”, „Daleko od noszy”, „Strażacy”, „Blondynka”, „Korona królów”, „O mnie się nie martw”, „Miasto długów”, „Szadź”, „Ojciec Mateusz”. Laureatka drugiej nagrody za role Maszy i Iriny w „Trzech siostrach” Czechowa oraz Służącej w „Bezimiennym dziele” Witkiewicza na XXIV Festiwalu Szkół Teatralnych (2006); Nagrody im. Andrzeja Nardellego przyznanej przez Sekcję Krytyków ZASP za najlepszy debiut aktorski sezonu 2006/2007 za role Arycji w „Fedrze” w reż. Mai Kleczewskiej oraz Anieli w „Ślubach panieńskich” w reż. Jana Englerta w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Teatr z upodobaniem oferował Patrycji Soliman od początku role kobiet nadwrażliwych i niedopasowanych do świata; najważniejsze role zagrała w przedstawieniach Jana Englerta, Agnieszki Glińskiej, Mai Kleczewskiej.

„Tu raczej odgrzebuje się w sobie stany emocjonalne i wchodzi w nie. To takie aktorstwo na granicy. Trudno powiedzieć, czy aktor gra, czy po prostu pokazuje część siebie” – mówi o rolach w przedstawieniach tej ostatniej. Właśnie u Kleczewskiej Soliman pokazała aktorstwo ekstremalne, wymagające psychofizycznego obnażenia się.

fot. Marta Ankiersztejn / Archiwum artystyczne Teatru Narodowego

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama