Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spotkanie w Zupełnie Innym Świecie - świat wierzeń Ameryki Południowej

Spotkanie w Zupełnie Innym Świecie - świat wierzeń Ameryki Południowej

reklama
📅 Data: środa, 31 lipca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Sens Nonsensu, ul. Wilenska 23 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


"Zupełnie Inny Świat" oraz "Sens Nonsensu" zapraszają Was do kolorowego świata wierzeń Ameryki Południowej! O swoich podróżach, odkryciach i zaskakujących, a zarazem mało znanych faktach opowie Wojciech Graczyk.

Czeka na Was kalejdoskop wrażeń! Dzięki slajdom odwiedzimy świątynie Majów i Inków. Poznamy osobliwe bóstwa, czczone jeszcze dziś przez wielu Indian Ameryki Łacińskiej. Pospacerujemy po wielkanocnych, kwietnych dywanach Gwatemali i zajrzymy do wspaniałych kościołów z czasów kolonialnych. Posłuchamy o "wrogach Kościoła" w Nikaragui, o sprytnych dominikanach wykorzystujących stare wierzenia Inków do własnych celów oraz o cmentarzu dla cudzoziemców w Kostaryce. Wysłuchamy opowieści o Mennonitach i Redukcjach jezuickich w Boliwii oraz o targu czarownic w La Paz. Dowiemy się także, gdzie tak naprawdę leży Copacabana. A ciekawscy posłuchają o różnych "sprytnych" skarbonkach w peruwiańskich kościołach i dowiedzą się, dlaczego cmentarze zlokalizowane są zawsze na wzniesieniach oraz dlaczego rowery parkuje się obok zakrystii. A ponieważ większość ludzi w coś wierzy, to zastanowimy się też, dlaczego wierzono w Che Guevarę i czemu... ta wiara zawiodła.

Wojciech Graczyk - miłośnik Ameryki Południowej i Centralnej, zapalony podróżnik z dużym stażem; odwiedził te rejony już pięciokrotnie, za każdym razem samotnie i z plecakiem; poznał m.in. Honduras, Gwatemalę, Kostarykę, Peru, Boliwię, Ekwador i Chile

WSTĘP WOLNY!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę