Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warszawa Singera - LA PLAYA: WARSZAWA – TEL AWIW

📅 Data: sobota, 24 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Klub La Playa, ul. Wybrzeże Helskie 1/5 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


godz. 12.00-22.00 PROJEKT „LA PLAYA: WARSZAWA – TEL AWIW”

Już po raz trzeci klub Warszawska La Playa Music Bar przemieni się w Tel Awiw. W rytmie współczesnej muzyki izraelskiej przeniesiemy się na plażę, gdzie będą czekały nie tylko leżaki i palmy, ale i inne, niedostępne na co dzień atrakcje. Tego dnia Izrael będzie można zobaczyć na filmie i fotografiach, posłuchać o nim i poczuć jego smaki i zapachy. Jak co roku, nie zabraknie też muzyki i tańca – koncertów, warsztatów tańca i projektów animacyjnych dla dzieci. Zapraszamy do Tel Awiwu, który odrodzi się w klubie La Playa w swym bliźniaczym mieście – Warszawie.

„Kontrasty” – wystawa fotografii Joanny Król i Karoliny Dzięciołowskiej
Z wielkoformatowych fotogramów wyłania się różnorodność współczesnego życia w Izraelu: nowoczesność przenika się tu z tradycją, autorki fotografują typowe dla Izraela krajobrazy, ludzkie twarze, codzienne sytuacje – których nie zobaczy się na co dzień w polskich mediach raportujących jedynie o sytuacji politycznej Izraela.
Karolina Dzięciołowska – pracuje w Muzeum Historii Żydów Polskich od maja 2009 roku. W Dziale Edukacji odpowiada za programy edukacyjne dla dzieci i rodzin. Jest absolwentką dziennikarstwa na UW i miłośniczką literatury. Kilka lat pracowała jako dokumentalistka pisarki Agaty Tuszyńskiej.
Joanna Król – absolwentka polonistyki na UW. Autorka reportaży telewizyjnych „Nasz dom” (opowieści o życiu polskich Żydów w Izraelu), „Polska metryka Szlomo Jardena”, „Balti\". W Muzeum Historii Żydów Polskich zajmuje się portalem link.

godz. 12.00 Zbudujmy wieżę! – warsztaty dla dzieci prowadzą Patrycja Dołowy i Anna Pietruszka-Dróżdż z Fundacji MaMa
W trakcie zajęć zbudujemy prostą osadę – kibuc, składający się z muru i wieży. Taki, jakie powstawały czasie osadnictwa żydowskiego w latach 30. Porozmawiamy o symbolach: co one znaczą, jaka jest ich rola, czy są ważne oraz o celu budowania kibuców i ich roli przy tworzeniu państwa Izrael.

godz. 13.00 Warsztaty cukiernicze dla dzieci poprowadzi Irena Czerska, właścicielka sklepu „Cukrowa Sowa”

godz. 14.00 „Izraelska kuchnia wielu smaków” – pokaz kulinarny Jaśka Kuronia
Jan Kuroń – szef kuchni z wieloletnim doświadczeniem, współautor programu „Kuroniowie rozgryzają”. Gotowanie traktuje jako fantastyczny sposób na wyrażenie tego, co komu w duszy gra, sam często eksperymentuje w kuchni i każde danie stara się ciekawie urozmaicić. W trakcie pokazu pokaże złożoność kuchni współczesnego Izraela, między innymi wpływy marokańskie. Spotkanie kulinarne okraszone będzie wieloma anegdotami, ciekawymi historiami oraz wspólną degustacją po zakończeniu gotowania. Będą konkursy, nagrody i dyplomy, a przede wszystkim wspaniałe izraelskie jedzenie!

godz. 16.00 Pokaz przyrządzania hummusu prowadzi Maryla Musidłowska
Maryla Musidłowska – dziennikarka kulinarna i wnętrzarska, stylistka i scenograf. Współpracuje m.in. z Kuchnią + oraz magazynami „Elle” i „InStyle”.
We współpracy ze Stowarzyszeniem Slow Food Warszawa

godz. 17.30 „Izrael w moich oczach” – rozmowę z Michałem Pirógiem prowadzi Ignacy Strączek

godz. 18.30 Warsztaty tańca żydowskiego poprowadzi Michał Piróg
Michał Piróg – prezenter, tancerz, choreograf. Nauczyciel na wielu warsztatach tanecznych i aktorskich organizowanych przez sceny teatrów muzycznych, teatrów tańca oraz szkół musicalowych. Jako tancerz pracuje w technikach: jazz, modern jazz, afro jazz, taniec współczesny, funky jazz, broadway jazz. Współpracuje z teatrami w Polsce, Francji, Belgii i Szwajcarii.

godz. 20.00 Koncert Sióstr Rajfer (Izrael)
Czesława i Zofia Rajfer urodziły się w Polsce, od 1990 roku mieszkają w Izraelu. Występują w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Grecji, Niemczech i we Włoszech. W swoim repertuarze mają piosenki w jidysz, hebrajskim, cygańskim, rosyjskim i polskim.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: festiwal


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę