Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warszawa Singera - wystawa fotografii "Etiopia śladami królowej Saby. Felasz Mura"

📅 Data: niedziela, 25 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 15:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Próżna-Hoiz, ul. Próżna 14 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Otwarcie Próżna-Hoiz: „Etiopia śladami królowej Saby. Felasz Mura” – wystawa fotografii Zvi Slepona (Izrael) i Heńka Nisenbauma (Izrael)

Wystawa poświęcona społeczności żydowskiej w Etiopii. Jej przedstawiciele, zwani Felasz Mura lub Bete Israel, są wedle tradycji potomkami Menelika, syna króla Salomona i królowej Saby, który przywiódł ich z Jerozolimy do Etiopii. Ich pochodzenie nie jest jednak do dziś zupełnie pewne. W ciągu wieków izolacji Felaszowie zyskali dużą odrębność kulturową i religijną – część z nich to wyznawcy mozaizmu, a część z nich przyjęła chrześcijaństwo. Choć tego względu nie przez wszystkich uznawani są za prawdziwych Żydów, od 1984 roku organizowana jest planowa ewakuacja do Izraela.
Zvi Slepon – absolwent szkoły im. I.L. Pereca w Łodzi. Studiował w Institute des Arts de Diffusion. Od 1975 roku jest reżyserem w Israeli TV Channel, dla której realizuje programy i filmy dokumentalne. Za swoją twórczość otrzymał dwie prestiżowe międzynarodowe nagrody: Grand Prix na Festiwalu Filmowym w Kijowie i złoty medal na Film Dance Festiwal w Nowym Jorku. Od wielu lat uczestnicy w ekspedycjach do wielu ciekawych zakątków świata.
Heniek Nisenbaum – absolwent szkoły im. I.L. Pereca w Łodzi. Pracuje jako chemik w izraelskim przemyśle lotniczym. Jest żonaty, ma dwóch synów i pięć wnuczek. Fotografia jest jego prywatną pasją, bo jak mówi: „ponieważ jestem amatorem, mogę fotografować to, co chcę i to, co czuję”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę