Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

LALA-BAJKA warsztaty teatralno-plastyczne dla dzieci

📅 Data: sobota, 15 sierpnia 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, PUZZLE, Bulwar Jana Karskiego (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


Obudźmy wyobraźnię i pobawmy się w teatr!
Wyruszmy na poszukiwanie przygód w świecie utkanym z marzeń i fantazji wcielając się w role wybranych bohaterów. Razem odkrywajmy i twórzmy!

Każde z dwugodzinnych spotkań warsztatowych to wyjątkowa okazja, by rozwijać twóczy potencjał i zdolności manualne dziecka. Podczas proponowanych zabaw uczestnicy zapoznają się z elementami technik charakterystycznych dla teatru ruchu i pantomimy (ekspresja emocji, komunikacja niewerbalna, elementy ruchu scenicznego) ale przede wszystkim stworzą własne lalki teatralnie i spróbują swych sił w ich animacji.

Pacynki, jawajki, kukiełki – różni je bardzo wiele, za to łączy wspólna cecha – świetnie nadają się do zabawy i inspirują do wymyślania własnych bajek!
Na warsztatach będziemy budować je sami - z materiałów, które zbywają nam w domach lub są wyrzucane do śmieci. Przydadzą się plastikowe butelki po napojach, kartony, pojemniki, zakrętki, torby foliowe, sznurki, wstążki itp. Poprzez ćwiczenia warsztatowe, nauczymy się patrzeć na nie poza schematem, jak je animować oraz szukać dla nich niestandardowych zastosowań – sprawdzimy np.: czy rolka po papierze toaletowym może być łapą smoka, nosem potwora czy może jeszcze czymś innym. Te zabawy z wyobraźnią pomogą dzieciom zaprojektować oraz wykonać własne lalki (pacynki, kukiełki lub jawajki), które „ożyją” w ich rękach i „przeżyją” razem z nimi wymyślone przez nich przygody.
W projektowaniu i budowaniu pomagać będą doświadczone w tej dziedzinie instruktorki – pomogą nie tylko skleić czy przyszyć, ale także, w razie potrzeby podpowiedzą jakie rozwiązania techniczne zastosować, by lalka wyglądała i poruszała się zgodnie z pomysłem małego twórcy.
Po zakończeniu warsztatów lalki będzie można zabrać ze sobą do domu!

Warsztaty zakończą się pokazem krótkich etiud i form teatralnych. Dzieci zagrają wymyślone przez siebie historie korzystając przy tym z poznanych na warsztatach technik oraz używając wykonanych przez siebie pacynek, kukiełek i jawajek. Zapraszamy Rodziców, by obejrzeli dokonania swoich pociech!

Warsztaty przeprowadzą aktorki teatru ruchu i pantomimy z Fundacji Sztuka Ciała, mające wieloletnie doświadczenie zarówno w dziedzinie tworzenia spektakli teatralnych jak i projektów z zakresu edukacji kulturalnej przeznaczonych dla dzieci.

WARSZTATY PRZEZNACZONE DLA DZIECI OD 6 r.ż.

Miejsce: PUZZLE
TERMIN: SOBOTY w godzinach 11:00-13:00, w dniach 15.08, 22.08, 29.08, 5.09

tematy przewodnie warsztatów:
„Łapy, łapy cztery łapy...”, „Co w trawie piszczy”, „W świecie bajek”, „Potwory i inne stwory”

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: teatr warsztaty dla dzieci


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę