Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warszawa Singera - Wernisaż wystawy "Impresje" Witolda i Andrzeja Popiela

📅 Data: środa, 28 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Klub Skład Butelek, ul. 11 listopada 22 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Wystawa nie ma wspólnego mianownika, jeśli chodzi o stylistykę i środki wyrazu. Cechą wspólną jest natomiast chęć poruszenia odbiorcy i nie pozostawienia go obojętnym. Zarówno dla Andrzeja jak i Witolda Popiela ważna jest równowaga formy i treści oraz chęć skomentowania rzeczywistości, reakcja na m.in. przeczytane książki i obejrzane filmy.

Andrzej Popiel w 1977 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Grafiki ASP w Warszawie. W 2012 r. otrzymał tytuł adiunkta II stopnia, od 2008 r. wykłada w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurski. Jako grafik i malarz jest wrażliwy na sprawy społeczne i wszystkie aspekty kondycji ludzkiej. Poza ciekawą formą plastyczną dostarcza bogatej i pełnej warstwy intelektualnej, co odbiorcy jego twórczości nie pozostawia obojętnym. Posługuje się takimi technikami jak: linoryt, malarstwo, ready-made. Brał udział w 20 wystaw indywidualnych i 66 zbiorowych w kraju i za granicą.

Witold Popiel – syn Andrzeja Popiela, absolwent Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Dyplom uzyskał w 2004 r. – jego praca dyplomowa była inspirowana prozą I. B. Singera. Fascynacja kulturą żydowską prowokuje go do dalszej pracy twórczej w obszarze malarstwa, rysunku i grafiki. Swoje grafiki i obrazy prezentował w ramach pięciu wystaw, w Cafe Ejlat i podczas VIII edycji Festiwalu Warszawa Singera.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę