Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Warszawa Singera - żydowski jarmark, warsztaty tańca, koncert

reklama
📅 Data: sobota, 31 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Na ulicy Próżnej i Placu Grzybowskim znowu zagości żydowski jarmark. Małe sklepiki, restauracje, stragany, kramy z pamiątkami przeniosą gości festiwalu do świata, o którym tak malowniczo pisał I.B. Singer. Zapraszamy w podróż do przedwojennej żydowskiej Warszawy.

godz. 12.00 Prezentacja sztuki użytkowej i rzemiosła artystycznego
Na Placu Grzybowskim swoje prace wystawiać będą artyści należący do Stowarzyszenia Manufaktury Warszawskie:
Tytus Wysocki – rzeźba w korze
Marek Sierpiński – grafika, malarstwo, rzeźba
Aleksandra Nasiorowska – biżuteria dècoupage, malarstwo na szkle
Urszula Gawlik-Nasiorowska – repliki starych rycin, secesji i map wykonanych XVIII-wieczną techniką na szkle
Masha Kapustina – obrazki szklano-ceramiczne, biżuteria, malarstwo, oraz projekt „Masha Szyje” – kreacje w stylu pin-up i batik
Waldemar Prusak – kowalstwo artystyczne
Michał Prusak – kowalstwo artystyczne
Ewelina Prusak – malowane podkowy
Ewelina i Ewa Prusak – smakołyki domowe
Projekt został zainaugurowany przez Zbigniewa Nasiorowskiego – artystę-plastyka, współzałożyciela „Manufaktur Warszawskich”, współtwórcę klimatu Warszawy Singera, angażującego się całym sercem w organizację Festiwalu.
Wystawa przygotowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Manufaktury Warszawskie
Wystawione prace można będzie oglądać 31 sierpnia i 1 września.
Skwer na Pl. Grzybowskim

godz. 17.00 Warsztaty tańca żydowskiego – prowadzi Guy Schalom (Wielka Brytania)
Akompaniament: Christian Dawid (klarnet), Ludwik Skrzypek (akordeon)
Guy Schalom – światowej klasy muzyk i tancerz brytyjski, lider znanego zespołu Ensemble Blues Baladi, producent muzyczny. Jest uważany za eksperta wielu różnorodnych gatunków muzycznych, od popu i rocka po jazz i muzykę etniczną. Ma ponad 20-letnie doświadczenie jako perkusista sesyjny, jako tancerz najlepiej czuje się w rytmach arabskich, egipskich i klezmerskich. Pracował jako konsultant tańca żydowskiego dla ITV i jest zastępcą dyrektora Hopkele Productions, specjalizującego się w organizowaniu imprez tanecznych z muzyką klezmerską. Od wielu lat prowadzi warsztaty tańca i gry na perkusji, uczestniczy w licznych międzynarodowych projektach muzycznych, brał udział w festiwalach Klezfest w Londynie, KlezKanada w Montrealu, Yiddish Summer w Weimarze oraz w festiwalach w Sankt Petersburgu i Tel Awiwie.
Skwer/duża scena na Pl. Grzybowskim, wstęp wolny

godz. 20.00 NOC KLEZMERÓW: OTHER EUROPEANS BAND
Prowadzenie: Dawid Szurmiej
Nowa międzykulturowa supergrupa, przywracająca wielowiekową współpracę między społecznościami żydowskimi i romskimi, które niegdyś zamieszkiwały tę samą przestrzeń w Mołdawii – dziś przestrzeń rozerwaną na strzępy przez wojny i Holocaust. Poprzez połączenie solistów z siedmiu krajów, The Other Europeans buduje nowe relacje kulturowe między dwoma narodami, które odegrały ważną rolę w tworzeniu i przekazywaniu europejskich tradycji muzycznych. Zespół powstał w 2008 r. w Weimarze, w ramach finansowanego przez UE projektu „Inni Europejczycy”. Jego twórcą jest Alan Bern, jeden z najlepszych współczesnych pianistów, akordeonistów i kompozytorów muzyki żydowskiej. Zespół skupia 14 czołowych muzyków wykonujących muzykę klezmerską i lautari, którzy występowali wspólnie na festiwalach w Niemczech, Norwegii, Danii, Austrii, Kanadzie, gościli też już w Polsce.
Nurt klezmerski grupy reprezentują: Alan Bern (USA/Berlin) – fortepian , akordeon, Dan Blacksberg (USA, Filadelfia) – puzon, Paul Brody (USA/Berlin) – trąbka, Matt Darriau (USA, Nowy York) – saksofon , klarnet, Christian Dawid (Niemcy, Berlin) – kalrnet, saksofon, Stas Rayko (Ukraina/Berlin) – skrzypce, Mark Rubin (USA, Austin) – tuba , kontrabas, Guy Schalom (UK, Londyn) – instrumenty perkusyjne, natomiast wykonawcy lautari to: Kalman Balogh (Wegry, Budapeszt) – cymbały węgierskie, Marin Bunea (Mołdawia, Kiszyniów) – skrzypce, Csaba Novak (Wegry, Budapest) – kontrabas, Petar Ralchev (Bułgaria, Plovdiv) – akordeon, Adrian Receanu (Francja, Paris) – klarnet, Adam Stinga (Mołdawia, Kiszyniów) – trąbka.
Koncert plenerowy na Placu Grzybowskim, wstęp wolny

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!