Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dzień Mercedesa - malowanie światłem, dyskusja, projekcja filmu

📅 Data: poniedziałek, 12 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stacja Mercedes, róg 3 Maja i Kruczkowskiego (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


W poniedziałek 12 sierpnia Stacja Mercedes stanie się centrum filmowego świata. Spotkanie z Marcinem Dorocińskim, Grażyną Torbicką, Arthurem Reinhartem, rozmowa z Katarzyną Bareją (córką Stanisława Barei), a także malowanie światłem, czyli zabawa z fotografią organizowana przez Polskę Światłoczułą – to tylko niektóre atrakcje zaplanowane na ten dzień.

O godzinie 18.00 w Stacji Mercedes rozpocznie się malowanie światłem z Polską Światłoczułą – pomysłodawcą przedsięwzięcia polegającego na
projekcji filmów w miejscowościach, w których mieszkańcy pozbawieni są możliwości potkań z polskim filmem autorskim i jego twórcami. W wyciemnionym wnętrzu Czułka (który jest jednym z dwóch – obok Światka – światłoczułych samochodów Mercedesa) będzie można malować światłem. Jest to impresjonistyczna zabawa z fotografią, w której rejestrowane jest światło wprawione w ruch. W ciągu dziesięciu sekund można namalować światłem kolorowych latarek swój obraz, na którym uwieczniony będzie również portret samego „malarza”. W zabawie mogą wziąć udział zarówno najmłodsi, jak i starsi amatorzy światła.

O godzinie 19.00 organizatorzy zapraszają na dyskusję „Mercedes w Polskim Filmie", którą poprowadzi Maciej Replewicz, autor biografii „Stanisław Bareja. Król krzywego zwierciadła”. W spotkaniu weźmie udział córka twórcy kultowych filmów – Katarzyna Bareja, redaktor naczelny magazynu Classicauto – Wojciech Jurecki oraz operator – Wojciech Jastrzębowski.

Natomiast o 20.30 Ewa Łabno-Falęcka porozmawia z Grażyną Torbicką, Arthurem Reinhartem, Edwardem Miszczakiem i Marcinem Dorocińskim o festiwalach filmowych w Polsce i o tym, jak przy okazji wspierać filmowe pasje, o udanych debiutach i gwiazdorskich obsadach oraz o projekcie Polska Światłoczuła, który już trzeci rok kręci filmowo po polskich wsiach i miasteczkach, po remizach, kościołach i więzieniach.

Po spotkaniu odbędzie się projekcja francusko-niemieckiego dramatu fantasy w reżyserii Léos Caraxa „Holy Motors” (2012) – laureata MFF w Cannes 2012 w kategorii Award of the Youth.

W programie także pokaz dwóch zabytkowych Mercedesów Jarosława Jaźwińskiego, które brały udział w kilku polskich filmach. Miłośnicy
samochodów będą mieli okazję obejrzeć również klasyczne modele, które dumnie zaprezentują członkowie Klubu Zabytkowych Mercedesów.

W skrócie:

17:00 - prezentacja zabytkowych Mercedesów Jarosława Jaźwińskiego
18:00 - malowanie światłem z Polską Światłoczułą
19:00 - dyskusja „Mercedes w Polskim Filmie"; moderator – Maciej Replewicz
20:30 - dyskusja nt. projektu Polska Światłoczuła i polskich festiwali filmowych; moderator – Ewa Łabno-Falęcka
21:30 - projekcja filmu „Holy Motors” Léos Caraxa

Patronem medialnym dnia „Mercedes Światłoczuły” jest magazyn Classicauto

Wstęp wolny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę