Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert Harmonium Duo

📅 Data: sobota, 17 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stacja Mercedes, róg 3 Maja i Kruczkowskiego (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


W sobotę 17 sierpnia o godzinie 18:30 i 20:00 wystąpi Harmonium Duo -Tańce Świata, czyli Duet Akordeonowy w składzie: Hubert Giziewski i Rafał Grząka.

Hubert Giziewski i Rafał Grząka ukończyli Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Należą do czołówki najwybitniejszych polskich muzyków swojego pokolenia. W czasie wieloletniej edukacji artystycznej zdobyli szereg najwyższych nagród i wyróżnień na wielu prestiżowych festiwalach i konkursach muzycznych w kraju i za granicą. Do najważniejszych, należą laury festiwali: w Mławie, Chełmie, Stalowej Woli, Castelfidardo (Włochy), Ibla-Ragusa (Włochy). Wielokrotnie otrzymywali stypendia naukowe Prezesa Rady Ministrów oraz Lions Club International Warszawa – Nike. Jako soliści i kameraliści występowali w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i centrach artystycznych w Polsce, takich jak: Filharmonia Narodowa, Studio S1 Polskiego Radia, a także za granicą, m.in.: w Suntory Hall (Japonia), Carnegie Hall (Nowy Jork, USA), Esplanade Art Center (Singapur), Teatro dal Verme (Mediolan). Koncertowali także w Austrii, Arabii Saudyjskiej, Bułgarii, Maroko, Niemczech, USA, we Włoszech oraz na Litwie.

Ich recitale spotykają się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem publiczności, ze względu na bardzo wysokie walory artystyczne; bogaty,
różnorodny repertuar oraz znakomite wykonanie. Obaj koncertują na najwyższej klasy włoskich instrumentach przygotowanych na specjalne zamówienie. Duet Akordeonowy Hubert Giziewski & Rafał Grząka realizuje wiele projektów artystycznych, różnorodnych w stylu i charakterze, wśród nich: Wielkie Transkrypcje, Sacrum & Profanum, Tańce Świata.

Jeffrey James, wydawca muzyczny, kompozytor, opisał debiut Harmonium Duo w nowojorskiej Carnegie Hall (w kwietniu 2006) w następujących słowach:

"Ktokolwiek uważa, ze akordeon jest instrumentem mało ciekawym lub nie pasującym do muzyki klasycznej, nie słyszał chyba dzisiaj tych Panów
będących w swoim żywiole. Wykonania takie jak to dzisiejsze, nie zostawiają w komentarzach wiele więcej miejsca obok samych superlatyw. Nie potrafię wystarczająco oddać słowami ich niebywałego poziomu muzykalności i wręcz nadludzkiej integracji brzmienia, artystycznego zespolenia, więc pozostawiam temat, mając nadzieję usłyszeć ich znowu już wkrótce".

Argentyńskie tango, rosyjski walc, węgierski czardasz, rumuńska hora, czy wreszcie polski; polonez, mazurek czy kujawiak, to tylko niektóre z tańców, które stanowią podstawę wyrafinowanej artystycznie wypowiedzi, w dziełach wielu wybitnych twórców takich jak m.in.: Chaczaturian, Piazzolla, Monti, Enescu, Chopin. Wirtuozowskie parafrazy znanych tematów literatury tanecznej to także niezwykle często podejmowany temat przez współczesnych wykonawców - wirtuozów estrady XXI wieku. Twórczość ta, w aranżacji na duet akordeonowy nabiera wyjątkowych walorów, dzięki niezwykłym możliwościom barwowym, brzmieniowym oraz technicznym, jakie dają artystom współczesne akordeony koncertowe. Ta muzyka wciągają słuchacza od pierwszych chwil, i odbierana jest zawsze z wielkim entuzjazmem przez publiczność na wszystkich kontynentach świata.

Wstęp wolny, zapraszamy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę