Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

PLAC DEFILAD 1 / okupacja / Anthony Chorale / Tymon & The Transistors / Horse Fashion / Cocktail Party

📅 Data: piątek, 16 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Defilad 1 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Symboliczne łączymy siły Kulturalnej i Studia.

Chcemy zająć Plac Defilad i już go nie oddać.

Możecie nam pomóc.

21.00 Anthony Chorale // Kulturalna
22.00 Tymon & The Transistors // Studio
23.00 Horse Fashion / Cock Tail Party

Wszystko dla Was / Wszystko za darmo

Zapraszamy na kulturę, sztukę i wolność słowa.

Cafe Kulturalna & Bar Studio / Plac Defilad 1

________________________________

Anthony Chorale

Zespół Oliviera Heima - holenderskiego wokalisty i gitarzysty, członka międzynarodowego tria Très.b (nagrodzonego Paszportem Polityki w roku 2013). Olivier debiutował jako singer-songwriter albumem „The Eternal Now\" (2012), w tym samym roku wydał Epkę „Ambitions of the Son\" poszerzając aranżacje o perkusje (Thomas Pettit) i wiolonczelę (Karolina Rec). Budując na prostych, intymnych kompozycjach znanych z debiutanckiej płyty Olivier pokazał prawdziwy potencjał w łączeniu różnorodnych brzmień instrumentów, czego wynikiem są lekkie i orzeźwiające folkowe piosenki.

Zarówno szybki rozwój zespołu jak i zdolność do eklektycznego komponowania materiału zaowocowały włączeniem nowych kompozycji, obecnie nagrywanych przez Michała Kupicza (premiera wkrótce) do występów na żywo. Wspominając o inspiracjach takich jak Kurt Vile, Cass McCombs, Idiot Glee czy Fleetwood Mac, Anthony Chorale przeszedł zmianę z akustycznych instrumentów i typowego falsetu do gitary elektrycznej, basu, syntezatorów oraz niskich lini melodycznych wokalu, odkrywając granice pomiędzy muzyką surferską i soulem z lat 50. Nadchodzący, nowy materiał jest wynikiem współpracy z Adamem Byczkowskim (Better Person, Kyst) na gitarze basowej, Thomem Pettit grającym (Très.b) na perkusji oraz Karoliną Rec na syntezatorach; w trakcie koncertów Anthonych Chorale jest często wspierany przez Tobiasza Bilińskiego (Coldair, Kyst), a każdy z wyżej wymienionych muzyków dodaje nowy element zarówno do kompozycji, jak i występów na żywo.

link
link
________________________________

10-lecie Tymon & The Transistors

„Dekada działalności to dobra okazja do podsumowania, które stanowi album koncertowy. Większość tego czasu spędziliśmy w weekendowych rozjazdach, więc pomysł z rejestracją koncertu wydaje się uczciwy. W naszym przypadku nie były to stadiony i wielotysięczne hale. Raczej nieduże kluby, w których scenicznym kurzu tarzaliśmy się z niekłamaną przyjemnością i oddaniem, jak przystało na ginący gatunek rokendrolowców. Osobiście nie znoszę płyt typu live, ale nasze nagranie z koncertu w Radiu Gdańsk łączy brud i chropawość żywego występu dla
publiczności oraz dobre brzmienie studyjne, oparte na względnej separacji poszczególnych instrumentów“. /Tymon Tymański

Tymon & The Transistors powołani do życia w lipcu 2002 roku na warsztatach w ramach imprezy Przystanek Olecko. W roku 2003 zespół pracował nad ścieżką do filmu „Wesele“, którego premiera odbyła się we wrześniu roku 2004. W 2005 roku muzyka z „Wesela“ (głównie autorstwa Tymona Tymańskiego) została nagrodzona Orłem Akademii Filmowej oraz Złotą Kaczką czasopisma „Film“.

W roku 2007 zespół wydał kolejną płytę pt. „Don’t Panic! We’re From Poland“. Podobnie jak na pierwszej, w paru utworach drugiego krążka współkompozytorem muzyki był Robert Brylewski (Brygad Kryzys, Izrael). W roku 2010 ukazał się trzeci album Tranzystorów pt. „Bigos Heart“, który w roku 2011 został nagrodzony Fryderykiem w kategorii „Muzyka Alternatywna“.

Od roku 2008 Tymon i Tranzystory pracują nad głośnym już musicalem pt. „Polskie Gówno“, którego długo przekładana premiera odbędzie się we wrześniu 2013. W filmie występują zarówno znakomici aktorzy (Marian Dziędziel, Jan Peszek, Arek Jakubik, Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Halama), jak i cała plejada wybitnych postaci polskiej sceny muzycznej (m.in.: Robert Brylewski, Tomasz Lipiński, Lech Janerka, Leszek Możdżer, Kasia Nosowska i Czesław Mozil).
________________________________

Horse Fashion

dj tomek aka dj marina abramovic
dj tomek aka dj szmata
dj kasia aka dj a$p

Najfajniejsze tańce w mieście. Mordercze imprezy do białego świtu. Chłopaki dokonują bezlitosnej selekcji świeżego rapu, trapu i popu. Jeżeli ktoś dzierży berło swag\'u w tym mieście to są to właśnie oni.

link

________________________________

Cock Tail Party czyli Bartosz i Bartłomiej zapraszają

Bartosz i Bartłomiej- Duet niezwykły. Powołany na cześć popularyzacji muzyki lounge z lat 50 i 60, muzyki filmowej, brazylijskiego popu, dziwnej elektroniki sprzed 40 lat.

Prezentujemy wam przeboje o których świat zapomniał. Usłyszycie niezwykły świat koktajlowej muzyki lat pięćdziesiątych, muzykę z filmów, których nikt nie oglądał od 40 lat, no i oczywiście odrobinę dobrego szczecińskiego rapu. Wypełniamy przestrzeń muzyczną zarezerwowaną niegdyś dla tak zwanych ludzi z klasą, obecnie hołubioną przez zbieraczy starych płyt. Nazwiska takie, jak Martin Denny, Esquivel, Herb Alpert, czy Jean Jacques Perrey mogą Ci nic nie mówić, ale gdy posłuchasz ich muzyki, okaże się, że znasz ją i lubisz od dawna dzięki samplom wykorzystywanym w nowoczesnych przebojach, czy twojej własnej mamie, która przez pół życia słuchała radiowej jedynki.

Nasze Cocktail Parties zdobyły sobie renomę i popularność w warszawskich klubach dla tzw. inteligentnych tancerzy. Teraz czas na Paryż, Tokjo, Rzym.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę