Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kino na B(l)oku - "LA ANTENA"

📅 Data: sobota, 14 września 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, Bródno, Nieszawska 2 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


We wszystkie soboty września warszawscy kinomani powinni pozostać na Bródnie lub udać się w jego kierunku. Rusza bowiem trzecia edycja Kina na B(l)oku!

Na 10. urodziny autorskiego projektu Pawła Skay'a, artysty związanego z dzielnicą, organizatorzy przygotowali prawdziwą ucztę dla miłośników bardzo starego kina. A to tylko część filmowych atrakcji na Bródnie tej jesieni.

Kino na B(l)oku to wyjątkowy projekt, który zamiast sali kinowej i ekranu wykorzystuje przestrzeń blokowiska. Bródnowskie podwórko staje się widownią, blok – ekranem, a zmierzch naturalnym zaciemnieniem. Organizatorzy mają nadzieję, że wyjątkowy charakter zdarzenia zachęci mieszkańców Bródna do rozwijania więzi sąsiedzkich oraz pozwoli im lepiej identyfikować się z miejscem zamieszkania. Wszystkie projekcje KnB (14, 21 i 28 września) odbędą się na kamienicy przy ul. Nieszawskiej 2, o godz. 20.

Na podwórku znajduje się mało ławek, prosimy więc o przyniesienie siedzeń. W przypadku bardzo niekorzystnych warunków atmosferyczny pokazy odbędą się w pierwszy dogodny wieczór po wyznaczonym terminie.

14 września - Kino na B(l)oku
Nieszawska 2, osiedle Bródno, godzina 20.00, wstęp wolny

LA ANTENA
reż. Esteban Sapir, AR, 90 min., 2007 r., napisy

Niepowtarzalny, niezwykły, surrealistyczny obraz, pięknie opowiedziana bajka, wysmakowany wizualnie niemy film, odwołujący się do niemieckiego ekspresjonizmu filmowego, zwłaszcza do dzieł Fritza Langa i Friedricha Murnaua. ‘Antena’ Estebana Sapira to prawdziwa uczta dla oka i gratka dla wielbicieli kina. Miasto bez Głosu rządzone jest przez Pana TV. Odebrał on mieszkańcom głos i przejął całkowitą kontrolę nad każdym wypowiadanym słowem oraz każdym przedstawianym obrazem. Zmusił ich do żywienia się wyłącznie żywnością jego własnej produkcji – TELE-POKARMEM. Pan TV to nie tyle monopolista, ile personifikacja zła i totalitaryzmu. W tajemnicy pracuje nad hipnotyzującym urządzeniem, które ma mu pomóc w zawładnięciu umysłami obywateli. Jednym z etapów realizacji jego planu jest porwanie jedynej osoby w mieście, która posiada głos, pięknej piosenkarki telewizyjnej. Jednak wśród mieszkańców miasta znajdzie się kilku śmiałków, którzy postanowią pokrzyżować plany Pana TV… Scenografia filmu została opracowana z niezwykłym wyczuciem i wyobraźnią. Choć ‘Antena’ czerpie przede wszystkim z tradycji kina niemego, Esteban Sapir używa również nowoczesnych elementów języka kina, łącząc np. grafikę z animacją. Jednym z istotnych bohaterów filmu jest samo słowo: wielkość liter w dialogach uzależniona jest np. od siły głosu mówiącego czy też roli, jaką postać w filmie odgrywa. Tekst może zostać odepchnięty bądź zmiażdżony. To niewątpliwie jeden z najbardziej oryginalnych filmów ostatnich lat. Został on zaprezentowany podczas otwarcia MFF w Rotterdamie w 2007r.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Targówek lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę