Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Cyjanek o piątej - Teatr HOTELOKO czytanie performatywne

Cyjanek o piątej - Teatr HOTELOKO czytanie performatywne
📅 Data: sobota, 23 marca 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pracownia Duży Pokój, ul. Koszykowa 24/12 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Dotknij teatru: Teatr HOTELOKO
CYJANEK O PIĄTEJ: CZYTANIE PERFORMATYWNE
WSTĘP WOLNY
rezerwacja:agata@fundacjarozwojuteatru.pl

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Fundacja Rozwoju Teatru i Pracownia Duży Pokój zapraszają na czytanie performatywne w wykonaniu Teatru HOTELOKO pt. „ Cyjanek o piątej” Pavla Kohouta w reżyserii Karoliny Kirsz w obsadzie z Jadwigą Wianecką i Agatą Życzkowską. Opracowanie scenografii i kostiumów zrealizowała Ewelina Brudnicka. Sztuka opowiada o spotkaniu dwóch kobiet, Żydówki i Polki. Jest to zderzenie dwóch kultur, które kiedyś próbowały żyć ze sobą w symbiozie. Jedna z kobiet jest pisarką. Napisała bestseller o losach Żydówki z warszawskiego getta, w której druga kobieta rozpoznaje siebie. Pozornie prosta historia próbuje pokazać, gdzie jest granica między życiem a literacką kreacją. Po czytaniu odbędzie się spotkanie z artystami, które poprowadzi Aleksandra Pyrkosz. Czytanie odbędzie się w ramach projektu Dotknij teatru organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru (27 marca). W programie wieczoru także konkurs z nagrodami.

TEATR HOTELOKO powstał z inicjatywy aktorki, reżyserki i producentki Agaty Życzkowskiej. Jest niezależnym teatrem, który skupia wokół siebie zawodowych artystów z Polski i z zagranicy. Nazwa teatru jest ściśle związana z ideą: Teatr HOTELOKO nie ma stałej grupy artystów, ani nie ma swojej stałej siedziby. Różni twórcy zbierają się, aby zrealizować konkretny projekt i mogą pracować zarówno w Warszawie, w Madrycie, jak i w Berlinie. Teatr działa pod skrzydłami Fundacji Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ [frt:nf]. Wizją Fundacji jest świat, w którym kultura wzmacnia międzypokoleniowe więzi społeczne wokół tradycji związanej ze sztuką teatru i dialogu z tą tradycją.

PAVEL KOHOUT
Czeski prozaik, poeta i dramaturg. W dzieciństwie mieszkał m.in. w Oświęcimiu. Debiutował w 1945 r. W latach 50. popierał partię komunistyczną, by w 1968 r. przejść na drugą stronę. Był jednym z przywódców Praskiej Wiosny. Jego książki wycofano z księgarń i bibliotek. W 1979 wyjechał do Austrii. Został pozbawiony obywatelstwa czechosłowackiego. W latach 70. i 80. wydawał opowiadania i eseje w drugim obiegu i za granicą. W 1976 r. na Broadwayu odbyła się premiera jego najbardziej znanej sztuki pt. „Biedny morderca”. Do kraju powrócił dopiero w 1989 r. W ostatnim czasie w Polsce wystawiane były „Wojna na trzecim piętrze” (Teatr Montownia w Warszawie) oraz „Bolero Artura” (Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach).

KAROLINA KIRSZ - REŻYSER
Ukończyła Wydział Reżyserii Dramatu Akademii Teatralnej w Warszawie. Wyreżyserowała m.in. spektakl „Zima w czerwieni” Adama Rappa , za który otrzymała Pierwszą Nagrodę na XII Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym ZDARZENIA im. Józefa Szajny w Gdańsku i Tczewie oraz „Końce świata” Marca Beckera dla Teatru HOTELOKO, a także spektakl „Pułapka” T. Różewicza w Teatrze Studio w Warszawie w ramach projektu "Studio in Progress" oraz serię czytań per formatywnych.

JADWIGA WIANECKA - AKTORKA
Ukończyła Wydział Aktorski PWSFTv i T w Łodzi. Zagrała m.in. w spektaklach: „Wesele” w reż. Rudolfa Zioło, „Kształt rzeczy” w reż. Katarzyny Deszcz oraz „Poskromienie złośnicy” w reż. Tadeusza Bradeckiego. Wyróżniona Nagrodą Publiczności na 24.Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Zgrała w filmie Macieja Pieprzycy „Chce się żyć”.

AGATA ŻYCZKOWSKA - AKTORKA i PRODUCENT
Ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Otrzymała wiele nagród m.in. dla Najlepszego Młodego Aktora w Teatrze Polskim w Bydgoszczy oraz nagrodę zespołową za spektakl „Rodzina Wampira” w reż. Pawła Szkotaka na I Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy. Stworzyła od podstaw magazyn społeczno-kulturalny “RAZEM”, który prowadziła przez 4 lata jako Redaktor Naczelna. W Fundacji [frt:nf] była inicjatorką i producentem wszystkich projektów, w których często brała udział także jako aktorka: (m.in."Turista"/Marius von Mayenburg, reż. Thomas Harzem, „Podwórko Korczaka” reż. Paweł Paszta). Jest koordynatorem Warszawskiej Sceny Tańca oraz Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł.

EWELINA BRUDNICKA - SCENOGRAF
Studentka IV roku Scenografii na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii w Warszawskiej ASP. Studia licencjackie zakończyła projektem dyplomowym na podstawie opery C.W. Glucka „Orfeusz i Eurydyka” w pracowni prof. M. Jarnuszkiewicza. Zrealizowała m.in. scenografię i kostiumy w spektaklu "Podwórko Korczaka" w reżyserii Pawła Paszty – Teatr Hoteloko we współpracy z Teatrem Kamienica.

Więcej INFO
link
link
Partnerzy: Pracownia Duży Pokój oraz Agencja Dramatu i Teatru ADiT
Organizatorzy: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ oraz Teatr HOTELOKO

Projekt realizowany w ramach Dotknij teatru z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru
Szczegółowy program: link
Facebook: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę