Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Pokaz filmu "Avatars as Prostitutes"

reklama
📅 Data: czwartek, 22 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stacja Mercedes, róg 3 Maja i Kruczkowskiego (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Pewnego razu artysta multimedialny, Piotr Kopik, wybrał się do wirtualnego świata Second Life® żeby uprawiać seks z prostytutkami. Miał wiele stosunków, chciał poznać prostytuujące się awatary.
Wszystko to rejestrował. Kiedy zastanawiał się nad nagranym materiałem, nie był pewien, z jakim zjawiskiem ma do czynienia. Postanowił zapytać autorytety i ekspertów z różnych dyscyplin. Jak zmieniają się seksualne potrzeby i identyfikacja płciowa w czasach szybkiego rozwoju technologii? Czy wirtualna prostytucja jest prawdziwą prostytucją? Czy jest społecznie bardziej akceptowalna, skoro jest tylko w Internecie? Czy tego rodzaju marginesy Internetu staną się powszechnym doświadczeniem w przyszłości? Czy kiedyś w ogóle wyprowadzimy się do wirtualnych światów? Osoby, z którymi rozmawiał to: Jacek Bławut - filmowiec, Bartek Chaciński - dziennikarz, Lew Starowicz - seksuolog, Grzegorz Kowalski - profesor sztuk wizualnych, Paweł Siłakowski – street worker, Ula - prostytutka, Łukasz Orbitowski - pisarz, Aleksandra Przegalińska - filozofka, Anna Bloda - fotografka, Marek Poryzała - ksiądz, Lech Nijakowski - socjolog, Alina Synakiewicz - feministka, edukatorka seksualna.

Piotr Kopik (ur. 1979)- artysta multimedialny - zajmuje się instalacją, machinimą, animacją, grafiką komputerową, wideo, malarstwem i akcjami. Dyplom na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP (2003) w pracowniach prof. Jarosława Modzelewskiego i prof. Mirosława Duchowskiego. Współtwórca Latającej galerii szu szu (od 2001). Uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju (m.in. IS Wyspa w Gdańsku, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Galeria Entropia we Wrocławiu, Galeria XX1 w Warszawie, Galeria Lokal_30 w Warszawie) i za granicą (m.in. Kunsthaus Dresden w Dreźnie, Bat-Yam International Biennale of Landscape Urbanism w Bat-Yam, Harbor gallery w Bostonie, w Graz, FILE w Sao Paulo i Rio de Janeiro, Progr w Bernie). Stpendysta programu Artist in Residence (Progr, Berno, 2006). Laureat programu stypendialnego Młoda Polska (2013). Mieszka i pracuje w Warszawie. Wykłada na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii na warszawskiej ASP, gdzie otrzymał tytuł doktora (2011).

Wstęp wolny.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!