Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zielony Jazdów - program na 24 sierpnia

📅 Data: sobota, 24 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, CSW Zamek Ujazdowski (park wokół CSW) (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


ZIELONY JAZDÓW
ekologia ciało taniec


Sobota, 24 sierpnia 2013r.

12.00 – 18.00 Warsztaty realizacyjne - Spotkanie szwalnicze "Brzucho- poduchy"

Zapraszamy miłośników brzuchów i szycia do wspólnego spędzenia czasu. Spotkanie będzie rodzajem działania kolektywnego, w którym wezmą udział pomysłodawcy warsztatów, Spółdzielnia Socjalna"Asocjacje" oraz ci którzy będą chcieli wziąć udział w swoistego rodzaju wytwórni. Gotowa instalacja - brzuch oraz jego wnętrzności ( jama brzuszna: wątroba, jelita, żołądek itp.) będą służyły do siedzenia, leżenia i wchodzenia. Brzuchy wraz z zawartością szyte będą na elektrycznych maszynach, gotowe formy zaś wypełniane łuską gryki oraz innymi ekologicznymi produktami.
Prowadzenie: Michał Łukasz Mioduszewski i Milena Jaworska

13.00 – 15.00 Warsztaty ruchowe: Slackline

13.00 – 15.00 Warsztaty ruchowe – Tango

Tango argentyńskie obrosło tysiącem mitów. Utrwalone w popkulturze obrazy panów z różą w zę-bach i pań – w obowiązkowych kabaretkach – wygiętych aż do granic wytrzymałości kręgosłupa nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Ten taniec o ponad stuletnim rodowodzie, wpisany na listę dziedzictwa UNESCO, opiera się na improwizacji, bliskości, bezsłownej komunikacji, świadomości własnego ciała, współodczuwaniu i współ- interpretowaniu muzyki. W ramach Zielonego Jazdowa Kasia Chmielewska i Mateusz Kwaterko – doświadczeni instruktorzy tanga argentyńskiego, założyciele szkoły tańca „Caminito” i organizatorzy milongi „Comme il Faut”, poprowadzą cykl bezpłatnych warsztatów tanga. Zajęcia zakończą się prawdziwą milongą.

21.00 – 23.30 Projekt Terenowy Teatru Węgajty, spektakl teatralny "Ziemia B" + potańcówka

Ziemia B jest spektaklem, który próbuje dotknąć tematu katastrofy ekologicznej. Projekt inspiro-wany był bardzo mocno obrazami przemysłowej hodowli i produkcji mięsa. Nie każdy wie, lub pamięta, że ta wywracająca do góry nogami tradycyjny rolniczy chów zwierząt hodowlo - produkcja to jedno z głównych źródeł CO2. Gwałtowny wzrost produkcji w ostatnim czasie to efekt gwał-townego wzrostu konsumpcji mięsa w krajach, tzw. młodej demokracji. Większość ludzi sądzi, że nie należy siać paniki, że jakieś wyjście zawsze się znajdzie.
Niektórzy uważają, że nawet jeśli obecne postępowanie człowieka spowoduje w przyszłości znisz-czenie życia na Ziemi, to zawsze będzie można przenieść się na Marsa, albo na inną planetę.
Niestety, choćbyśmy my sami nie mieli zamiaru tam się wybierać, na naszych oczach powstaje ta druga, gorsza Ziemia. Tu i teraz.
TEATR WĘGAJTY - został założony w 1986 r. w warmińskiej wsi. Teatr prezentuje tradycyjne spektakle oparte na badaniach z zakresu pieśni ludowej i teatru obrzędowego krajów Słowiańskich i Bałkanów. Sięga po elementy tradycji ludowej, które odchodzą w zapomnienie i wskrzesza dawną, ludową obrzędowość
Po spektaklu artyści z Kapeli Terenowej Teatru Węgajty zapraszają tańca przy muzyce skrzypiec, bębnów i trójkątów.

21.00 – 22.30 Kino: Kino: Zęby / Teeth, reż. Mitchell Lichtenstein, USA 2007

Krwawa komedia o trudach seksualnej inicjacji. Właścicielką tytułowych zębów jest Dawn, bogo-bojna dziewczyna z sąsiedztwa, która ku swemu zdumieniu odkrywa, że usta nie są jedynym uzę-bionym miejscem jej ciała... Jeszcze bardziej zdziwiony jest tym faktem Tobey, dla którego randka z Dawn bynajmniej nie kończy się wspólnym śniadaniem...

23:30 – 02:00 Dj Set


Wszystkie wydarzenia w ramach Zielonego Jazdowa są darmowe z wyjątkiem niektórych warszta-tów. Zapisy oraz kontakt w sprawie warsztatów pod adresem e-mail: [email protected]

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę