Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zielony Jazdów - program na 25 sierpnia

📅 Data: niedziela, 25 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, CSW Zamek Ujazdowski (park wokół CSW) (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


ZIELONY JAZDÓW
ekologia ciało taniec


Niedziela, 25 sierpnia 2013r.

13.00 – 18.00 Garażówka/Fundacja Nizio

link
ZGŁOSZENIA: [email protected],
0 696 028 166,
0 696 028 095

11.00 – 12.15 Warsztaty tańca współczesnego dla seniorów: „Seniorzy w ruchu“ – prowadzi
Izabela Szostek

Na warsztatach zajmiemy się analizą ruchu proponowaną przez Rudolfa Labana, węgierskiego teo-retyka tańca. Laban wsławił się koncepcją tzw. 'gimnastyki twórczej', powszechnie znanej jako 'im-prowizacji ruchowej'. W jego metodzie odchodzi się od ruchu odwzorowywanego, wykonywanego poprzez powtarzalność, na rzecz ruchu podejmowanego zgodnie z własną inwencją, fantazją i do-świadczeniem. Zgodnie z tą koncepcją ćwiczenia gimnastyczne powinny przybierać formę zadań otwartych, które zapewniają dużo swobody, możliwości decydowania o sposobie wykonywania ruchu i tym samym wyrażania swojej indywidualności.

11.00 – 14.00 Wycieczka – Jadalnia Warszawa

Jadalnia Warszawa to długoterminowy projekt eksperymentalny zainicjowany przez Jodie Baltazar i Paulinę Jeziorek, który od czerwca do września 2013 będzie realizowany we współpracy z Zielonym Jazdowem. Podczas serii spacerów miejskich, które obejmą zasięgiem teren w promieniu ok. 0,5 km wokół CSW Zamek Ujazdowski będzie powstawała mapa okolicy, na będziemy zaznaczać drzewa i krzewy owocowe oraz inne rośliny jadalne. Owocową mapę w procesie będzie można oglądać w ciągu lata na terenie Zielonego Jazdowa.
Więcej: link, link

12.00 – 14.00 Warsztaty realizacyjne - Spotkanie szwalnicze "Brzucho- poduchy"

Zapraszamy miłośników brzuchów i szycia do wspólnego spędzenia czasu. Spotkanie będzie rodza-jem działania kolektywnego, w którym wezmą udział pomysłodawcy warsztatów, Spółdzielnia So-cjalna "Asocjacje" oraz ci którzy będą chcieli wziąć udział w swoistego rodzaju wytwórni. Gotowa instalacja - brzuch oraz jego wnętrzności ( jama brzuszna: wątroba, jelita, żołądek itp.) będą służyły do siedzenia, leżenia i wchodzenia. Brzuchy wraz z zawartością szyte będą na elektrycznych ma-szynach, gotowe formy zaś wypełniane łuską gryki oraz innymi ekologicznymi produktami.
Prowadzenie: Michał Łukasz Mioduszewski i Milena Jaworska

12:00 – 14:00 Warsztaty ruchowe – Kalari

Kalaripayatt to starożytna sztuka walki pochodząca z południowych rejonów Indii, tj. Kerala. Według wierzeń kalaripayatt wyewoluowała z jednego z wcieleń boga Wisznu. W ramach Zielonego Jazdowa warsztaty ruchowe Kalari będą odbywać się w każdy weekend, co niedzielę.
Prowadzenie: Mistrz Vinod – w wieku dziesięciu lat zaczął naukę kalaripayatt w domu rodzinnym. Od 1991 roku uczył się u wielu różnych nauczycieli w różnych szkołach. Jedną z nich była VK KALARI, która od 650 lat podtrzymuje tradycję kalaripayatt i ajurwedy. Jest głównym instruktorem oraz założycielem szkoły kalaripayat działającej w Mysore od 2006 roku.

12.30 – 14.00 Warsztaty ruchowe – Tango

Tango argentyńskie obrosło tysiącem mitów. Utrwalone w popkulturze obrazy panów z różą w zę-bach i pań – w obowiązkowych kabaretkach – wygiętych aż do granic wytrzymałości kręgosłupa nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Ten taniec o ponad stuletnim rodowodzie, wpisany na listę dziedzictwa UNESCO, opiera się na improwizacji, bliskości, bezsłownej komunikacji, świadomości własnego ciała, współodczuwaniu i współ- interpretowaniu muzyki. W ramach Zielonego Jazdowa Kasia Chmielewska i Mateusz Kwaterko – doświadczeni instruktorzy tanga argentyńskiego, założyciele szkoły tańca „Caminito” i organizatorzy milongi „Comme il Faut”, poprowadzą cykl bezpłatnych warsztatów tanga. Zajęcia zakończą się prawdziwą milongą.

14.00 – 16.00 Niedzielne Jam Sesion „Kontakt i improwizacja“

Czym jest kontakt improwizacja? To forma ruchu, która swoje korzenie
ma w tańcu współczesnym, chociaż wykorzystuje też elementy sztuk
walki, akrobatyki, jogi, medytacji. Jest to forma improwizacji, w duecie z podłogą, z drugą osobą, z grupą osób. Obserwuje się w niej świadome wykorzystanie sił fizyki
działających, gdy dwa (lub więcej) ciała poruszają się razem.
Jednocześnie w trakcie tańca nawiązuje się rodzaj rozmowy, specyficzna
relacja bez słów, mówiąca ruchem. Jam jest przestrzenią do takiej
improwizacji.
Jamy są otwarte dla wszystkich zainteresowanych i gości Zielonego Jazdowa.

17.00 – 18.15 Wykład: Jeść dobrze albo o znaczeniu „Gastrozofii“ i o tym, jak możemy zmie-niać świat po prostu jedząc lepiej – Harald Lemke

Z pewnością większość ludzi nie ma świadomości, że zmiana „zachodniej diety“ - naszego obecnego sposobu żywienia – powoduje kolosalne zmiany życia w wymiarze społecznym, ekonomicznym, środowiskowym i kulturowym. Mając jednak świadomości tego, że żywność jest jedną z najpotęż-niejszych sił w społeczeństwie globalnym, musimy nauczyć się, jak wykorzystać tę siłę, by zapewnić dobry i zrównoważony styl życia wszystkim ludziom. Proponuję, aby nazywać filozofię takiej idei („dobrej żywności“) gastrozofią. Wykład ma na celu wyjaśnieniu czym jest gastrozofia; postaram się wyjaśnić, dlaczego uważam, że mieszkańcy miast powinni stać się „rolnikami na pół etatu“ - uprawiającymi wspólne, miejskie ogródki, zakładane w miejscach użyteczności publicznej i w ten sposób produkującymi żywność lokalnie.
Harald Lemke mieszka w Hamburgu. Pracuje jako filozof i kurator. Wykłada filozofię w Instytucie Filozofii i Sztuki Uniwersytetu w Lueneberg, a także w Centrum Gastrozofii, Żywności, Społe-czeństwa, Kultury na Uniwersytecie w Salzburgu.


Wszystkie wydarzenia w ramach Zielonego Jazdowa są darmowe z wyjątkiem niektórych warszta-tów. Zapisy oraz kontakt w sprawie warsztatów pod adresem e-mail: [email protected]

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę