Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

VII KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI "Rok 1980"

VII KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI "Rok 1980"
📅 Data: środa, 11 listopada 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Muzeum Powstania Warszawskiego (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


Muzyka hybrydowa w Muzeum Powstania Warszawskiego

Rezerwacja Wejściówek na stronie wydarzenia - link poniżej.

Inspiracją VII Koncertu Niepodległości w Muzeum Powstania Warszawskiego, jest 35 rocznica wydarzeń lipca i sierpnia 1980, które przyczyniły się do przełomu politycznego i gospodarczego w Europie Środkowo Wschodniej. W trakcie narracji ukażemy zarówno pionierską rolę strajków 1980 roku, jak i wydarzenia późniejsze: od wprowadzenia Stanu Wojennego, aż po przełom 1989 roku. Podkreślimy także rolę dziedzictwa Armii Krajowej i etosu Powstania Warszawskiego, które ukształtowały patriotyzm i postawy powojennych pokoleń Polaków, bezpośrednio przyczyniając się do przełomu lat 80-tych. Budowanie etosu narodowego m.in. na przegranych powstaniach narodowych doprowadziło do odzyskania Niepodległości zarówno w 1918 roku, jak i 1989. W tym kontekście śmiało można stwierdzić, że w perspektywie długoterminowej, wszystkie polskie zrywy narodowe były zwycięskie.

W repertuarze Koncertu znajdą się utwory towarzyszące Polakom przez całą dekadę lat 80-tych. Będą to zarówno utwory historyczne, które w latach osiemdziesiątych nabrały nowego znaczenia jak „Rota” oraz „My, Pierwsza Brygada„, powstały w stanie wojennym utwór „Ojczyzno ma„, jak i pieśni z repertuaru polskich bardów: Przemysława Gintrowskiego (m.in. „Gdy tak siedzimy„, „Modlitwa o wschodzie słońca„); Jacka Kaczmarskiego (m.in. „Nasza Klasa„, „Zbroja„) i Andrzeja Garczarka („Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał„).

Uzupełnieniem repertuaru będą kompozycje współczesne „La Bomba” Marcina Riege oraz „Droga marzeń” Krzysztofa Kowalewskiego, dedykowane VII edycji Koncertu Niepodległości. Usłyszymy je w barwnych aranżacjach poruszających się w nurcie Muzyki Hybrydowej, czyli w stylu muzycznym wypracowanym w kolejnych edycjach Koncertu Niepodległości. Łączy on oryginalne brzmienia dawnych hymnów, pieśni patriotycznych i wojskowych, z nowoczesnymi aranżacjami i kompozycjami instrumentalnymi, wykorzystującymi elementy klasyki, elektroniki, rocka alternatywnego i progresywnego, jazzu, poezji śpiewanej, aż po nagrania archiwalne i odgłosy natury.

Ekipę VII Koncertu Niepodległości „Rok 1980” tworzą doskonali polscy wokaliści i muzycy sesyjni. Wystąpią między innymi wokaliści Ola Turkiewicz i Grzegorz Wilk. Towarzyszyć im będą Marcin Riege (fortepian), Krzysztof Kowalewski (gitara), Robert Murakowski (trąbka), Marcin Janiszewski (akordeon), Wojciech Hartman (skrzypce), Marcin Ritter (bas), Przemek Kuczyński (perkusja) oraz sekcja smyczkowa współtworzona przez Kwartet smyczkowy „Obligato”.

Narrację wydarzenia poprowadzi znany aktor młodego pokolenia Antoni Pawlicki.


UWAGA: Rezerwacja Wejściówek na stronie wydarzenia - link poniżej.
1. Wstęp na Koncert Niepodległości jest bezpłatny.
2. System jednorazowo pozwala na wygenerowanie maksymalnie 6 wejściówek.
3. Podając adres e-mail zgadzacie się Państwo na otrzymywanie informacji związanych z Koncertem Niepodległości.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę