Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

10. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja - program 4.09

10. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja - program 4.09

reklama
📅 Data: środa, 04 września 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Kino ELEKTOR, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


10. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja
4 - 5 września
Wstęp wolny

10 lat terapii filmem. Jubileuszowa edycja Integracji

„Film – sztuka otwarta” to hasło 10. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. W roku pierwszego znaczącego jubileuszu festiwal, będąc jedną z najważniejszych imprez integracyjnych i społecznych w Polsce, podkreśla szczególną wagę filmu, wokół którego od dziesięciu lat buduje swoją markę i tożsamość. Nie chodzi jedynie o hołd dla kina jako formy artystycznej, ale także o ukazanie roli tej dziedziny sztuki w procesie integracji, jej mocy edukacyjnej, społecznej i – co będzie tematem przewodnim festiwalu – znaczenia terapeutycznego. Dosłownie i w przenośni. To poprzez fabularne i dokumentalne dzieła filmowców z całego globu i jego najdalszych zakątków – pokazywane w Koszalinie – sprawy, problemy i wyzwania osób niepełnosprawnych stają się bliższe i coraz lepiej poznane. Dekada istnienia festiwalu pozwoliła prześledzić na ekranie także rozwój idei integracji w Polsce, Europie i na świecie. W sumie w latach 2003-2013 podczas festiwalu widzowie obejrzeli ok. 400 filmów!

O statuetki Motyla 2013 powalczą produkcje z całego świata w trzech kategoriach: film fabularny, film dokumentalny i film amatorski. Przyzna je jury w składzie: Andrzej Fidyk (Przewodniczący), Joanna Frydrych, Wojciech Malajkat, Philip Lornac i Marcin Kondraciuk.

Zapraszamy na projekcję 8 filmów konkursowych 10. jubileuszowej edycji Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Filmy będzie można oglądać równolegle w różnych miastach Polski, w Warszawie w Kinie ELEKTOR.


Wśród prezentowanych filmów pojawią się:

4 września 2013, środa, godz. 19.00:

- Mika, reżyseria: Joanna Wilczewska, Polska, 30 min. (film fabularny) – WERSJA Z AUDIODESKRYPCJĄ
To przewrotny prequel komedii romantycznej, czyli co się dzieje zanim Ona pozna Jego. O ile w ogóle do jakiegokolwiek spotkania dojdzie, bo nic w tej historii nie jest oczywiste i nic nie dzieje się zgodnie ze schematem gatunku. Wręcz przeciwnie, każdy zakręt w życiu głównej bohaterki, 30-letniej reporterki, ma nowe, niespodziewane konsekwencje. Jaką rolę w tym wszystkim odgrywa zwykły przypadek, a co jest świadomym wyborem?


- Portret z pamięci, reżyseria: Marcin Bortkiewicz, Polska, 24 min. (film fabularny) – WERSJA Z AUDIODESKRYPCJĄ
Studium rodziny opiekującej się chorą na Alzheimera Babcią. Chora podporządkowuje sobie córkę i wnuka, którzy początkowo nie zdają sobie sprawy, że jej schorzenie ich przerośnie. Marek, jej wnuk, dokumentuje ich zmagania domową kamerą video.

- Życie stylem dowolnym, reż. Adam Palenta, Polska, 10 min. (film dokumentalny) - WERSJA Z AUDIODESKRYPCJĄ
Na pozór zawody jak każde inne – oko kamery przygląda się zawodnikom startującym w Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w pływaniu. Jest jednak coś, co odróżnia relacjonowane wydarzenie od innych – to pojęcie „rywalizacji”. Uczestnicy zawodów nie konkurują z przeciwnikami, lecz z własnymi niedoskonałościami i ograniczeniami. Zawodnicy wspierają się, udowadniając, że sport to nie tylko dążenie do zwycięstwa nad rywalami – ale przede wszystkim pokonanie własnych słabości.

- Glina, reż. Michaël Guerraz, Francja, 18 min. (film fabularny)
Alex pozuje starszej od niego rzeźbiarce. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby...artystka nie była niewidoma i do "patrzenia" na model nie używała swoich pomarszczonych już dłoni. Alex doświadcza niezwykłej sesji jako model.

- Lucy, reż. Libby Blood, USA, 11 min. (film fabularny)
Opowieść dziejąca się w 1939 roku we Francji. Autystyczna, 11-letnia Lucy, przy pomocy nieograniczonej wyobraźni uczy się pokonywać bariery, które ją ograniczają. To niezwykły i fascynujący obraz walki dziecka z nieuświadomioną chorobą.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę