Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

10. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja - program 5.09

10. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja - program 5.09

reklama
📅 Data: czwartek, 05 września 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Kino ELEKTOR, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


10. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja
4 - 5 września
Wstęp wolny

10 lat terapii filmem. Jubileuszowa edycja Integracji

„Film – sztuka otwarta” to hasło 10. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. W roku pierwszego znaczącego jubileuszu festiwal, będąc jedną z najważniejszych imprez integracyjnych i społecznych w Polsce, podkreśla szczególną wagę filmu, wokół którego od dziesięciu lat buduje swoją markę i tożsamość. Nie chodzi jedynie o hołd dla kina jako formy artystycznej, ale także o ukazanie roli tej dziedziny sztuki w procesie integracji, jej mocy edukacyjnej, społecznej i – co będzie tematem przewodnim festiwalu – znaczenia terapeutycznego. Dosłownie i w przenośni. To poprzez fabularne i dokumentalne dzieła filmowców z całego globu i jego najdalszych zakątków – pokazywane w Koszalinie – sprawy, problemy i wyzwania osób niepełnosprawnych stają się bliższe i coraz lepiej poznane. Dekada istnienia festiwalu pozwoliła prześledzić na ekranie także rozwój idei integracji w Polsce, Europie i na świecie. W sumie w latach 2003-2013 podczas festiwalu widzowie obejrzeli ok. 400 filmów!

O statuetki Motyla 2013 powalczą produkcje z całego świata w trzech kategoriach: film fabularny, film dokumentalny i film amatorski. Przyzna je jury w składzie: Andrzej Fidyk (Przewodniczący), Joanna Frydrych, Wojciech Malajkat, Philip Lornac i Marcin Kondraciuk.

Zapraszamy na projekcję 8 filmów konkursowych 10. jubileuszowej edycji Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Filmy będzie można oglądać równolegle w różnych miastach Polski, w Warszawie w Kinie ELEKTOR.


Wśród prezentowanych filmów pojawią się:

5 września 2013, czwartek, godz. 19.00:

- Zakazać bomb, reż. Ildikó Hámos-Sohlo, Laos, 24 min., (film dokumentalny)
Film opowiada o osobach żyjących w Laosie, które ucierpiały w wyniku wybuchu bomb kasetowych. Teraz walczą o powszechny zakaz ich użycia.


- Gwiezdny pył 7, reż. Vladimir Perović, Serbia, 16 min. (film dokumentalny)
Film o chłopcu, który niczym mędrzec, filozoficznie rozważa kwestie stworzenia życia i istnienia człowieka na Ziemi. Obłożnie chory obserwuje życie z wyjątkowym spokojem i optymizmem.


- Inny film, reż. Brygida Frosztęga-Kmiecik, Polska, 54 min.(film dokumentalny)
Opowieść o osobach z niepełnosprawnością, ich wrażliwości, szukaniu swojej roli i odgrywaniu ról innych. Inspiracją do filmu stały się warsztaty filmoterapii dla osób z niepełnosprawnością, prowadzone przez Gliwicki Klub Filmowy “Wrota”. Kamera spełnia tu rolę filtra, dzięki któremu można łatwiej pokazać i zrozumieć emocje, pokonać ograniczenia i przekonując się o własnej wartości, nabrać pewności siebie.
Po pokazie zapraszamy na spotkanie z reżyserem filmu.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę