Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

REZDYENCJA: Wernisaż rzeźby Simone Ruess + koncert Rebeka

📅 Data: sobota, 24 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stacja Mercedes, róg 3 Maja i Kruczkowskiego (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


W sobotę 24 sierpnia zapraszamy na drugą odsłonę cyklu artystycznego REZDYENCJA - o godzinie 19:00 odbędzie się wernisaż najnowszej rzeźby Simone Ruess "Na fali", a o 20:00 wystąpi zespół Rebeka!

Rzeźba niemieckiej artystki Simone Ruess to wynik analizy form topograficznego ukształtowania Parku na Książęcem. Charakterystyczny element warszawskiego krajobrazu – układ Skarpy warszawskiej oraz Mostu Poniatowskiego – został przetworzony w ciąg abstrakcyjnych form, operujących mocnymi kolorami. Fala umieszczona na polanie rozpościerającej się przed tarasem pawilonu stanowi nie tylko rozpoznawalny akcent przestrzenny, ale również użyteczny mebel plenerowy umożliwiający letni odpoczynek w słońcu. Stworzona specjalnie z myślą o pawilonie Stacji Mercedes realizacja stanowi konsekwencję i rozwinięcie wcześniejszych działań artystki traktującej miasto jako ogromną rzeźbę wpływającą na sposób poruszania się jego mieszkańców.

Simone Ruess (1982) absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Stuttgarcie oraz podyplomowych studiów na warszawskiej ASP w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. Jej prace prezentowane były na indywidualnych wystawach w Warszawie, Paryżu oraz Zielonej Górze. Artystka uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą.

Wykonanie rzeźby: Michał Kałużny, Otwarta Forma


REBEKA

To polski duet tworzący muzykę elektroniczną. Początkowo był to solowy projekt Iwony Skwarek. W 2008 roku jej założenia były proste: tworzenie elektronicznych, minimalistycznych i brudnych lecz bardzo emocjonalnych utworów z pomocą keyboardu Casio i komputera. W 2010 roku Iwona postanowiła zaproponować współpracę Bartoszowi Szczęsnemu, ta kombinacja osobowiści okazała się strzałem w dziesiątkę. Ich pierwszy singiel “Fail” (wydany przez Brennnessel) po chwili stał się piosenką tygodnia w radiowej Trójce. Pojawili się na stronie MTV IGGY oraz na większości portali muzycznych oraz mniejszych i większych blogach. W 2012 wydali kolejny singiel - “Stars”, tym razem już w zagranicznym labelu Discotexas, z którym związani są tacy artyści jak Moullinex, Xinobi czy Kamp!. Na wydawnictwie znalazły się remiksy stworzone przez wyżej wymienionego Moullinexa i Xinobi`ego a także wersje stworzone przez Punks Jump Up czy Mirror People. Wraz z singlem pojawił się pierwszy teledysk zespołu, który został wyświetlony ponad 20 tysięcy razy w przeciągu niecałych 48 godzin po publikacji. W ciągu kilku miesiący klip “Stars” odtwarzany był ponad 100 tysięcy razy.
Muzyka Rebeki to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Za tymi określeniami kryją się różnorodne kompozycje: dynamiczne, czasem liryczne, zawsze zadziorne. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawisza Casio analogowymi syntezatorami. Rebeka to przede wszystkim niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma.
Tylko w 2011 roku dostałi zaproszenia na festiwal The Great Escape w Brighton (UK), Selector Festival w Krakowie, Open’er Festival w Gdyni, Free Form Festival w Warszawie, NoBorder w Rzeszowie, TAKK w Katowicach oraz Moonride w Koszycach (Słowacja). Długo wyczekiwany debiutancki album ukazał się 17 maja 2013 roku nakładem Brennnessel Records i zdobył bardzo pochlebne recenzje.

REZYDENCJE to cykl 4 instalacji/wystaw dedykowanych przestrzeni pawilonu Stacja Mercedes prezentowanych od lipca do września 2013. Projekt realizowany we współpracy z Fundacją Bęc Zmiana.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę