Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

"Przylądek Horn i Cordyliera Darwin" Mariusz Wasiak

"Przylądek Horn i Cordyliera Darwin" Mariusz Wasiak
📅 Data: wtorek, 27 maja 2025

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, "Piwnica pod Regałami", ul. Świętojańska 5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
Mariusz Wasiak jest żeglarzem i podróżnikiem, członkiem Polskiego Klubu Górskiego oraz Bractwa Kaphornowców. W „Piwnicy pod Regałami” przedstawi pokaz slajdów oraz opowie o opłynięciu Przylądka Horn oraz eksploracji Kordyliery Darwin.

„Cordilliera Darwin” to najdziksze pasmo górskie na kontynencie południowoamerykańskim, w Patagonii, na południowym skrawka Chile. Szczyty Kordyliery Darwin osiągają wysokość 2500 m n.p.m., a olbrzymie lodowce wpadają wprost do oceanu. Szczególnie interesująca jest nieodkryta część Kordyliery położona na południe od Kanału Beagle’a.

„Przylądek Horn” jest nazywany żeglarskim Everestem. To legendarne miejsce jest usiane setkami wraków statków i żaglowców oraz jest cmentarzyskiem tysięcy marynarzy i żeglarzy. Nawet w dzisiejszych czasach, jego opłynięci jest dużym wyzwaniem i często kończy się niepowodzeniem. Ci, którym jednak uda się opłynąć Przylądek Horn, mogą ubiegać się o przyjęcie do Bractwa Kaphornowców.

Otwarte spotkania organizuje Polski Klub Górski wspólnie z Czytelnią Naukową nr VII Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧