Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

PERFORMANCE DAY - Tehching Hsieh

PERFORMANCE DAY - Tehching Hsieh

reklama
📅 Data: poniedziałek, 26 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Sztuki Współczesnej (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


PERFORMANCE DAY
Tehching Hsieh 1978–1999

KINO.LAB
wykład i rozmowa z Artystą
Kurator: Fabio Cavallucci
Koordynacja: Katarzyna Tomczak-Wysocka, Ita Krajewska
Zapis filmowy projektu będzie prezentowany w holu głównym CSW do 15 września 2013
Wstęp wolny


Jeżeli Marina Abramović jest \"matką performansu\", to kto jest jego \"ojcem\"?
Jest nim Tehching Hsieh, tajwańsko-amerykański artysta, który w latach 1978-1999 stworzył jedne z najbardziej dosadnych performansów w historii sztuki.
W ramach PERFORMANCE DAY w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski 26 sierpnia 2013 o godzinie 18.00 Tehching Hsieh zaprezentuje swoje prace i omówi je z dyrektorem Fabio Cavalluccim oraz publicznością.


Tehching Hsieh wyprodukował tylko sześć performansów przed rokiem 2000. Ale pięć z nich to performanse trwające okrągły rok (\"One Year Performances\").

Pierwszy, nieoficjalnie nazywany \"Cage Piece\" (Klatka), polegał na zamknięciu się przez Hsieha na cały rok w klatce w swoim mieszkaniu. Hsieh nie miał z kim rozmawiać, nie miał nic do czytania ani do słuchania, nic do zrobienia oprócz myślenia i liczenia dni.

W drugim, zatytułowanym \"Time Clock Piece\" (Zegar), Hsieh podbijał kartę zegarową o każdej pełnej godzinie, 24 godziny na dobę, przez cały rok. Po każdym podbiciu karty kamera rejestrowała pojedynczą klatkę filmu. Obraz powstały w wyniku tego przedsięwzięcia pokazuje każdy dzień skurczony do jednej sekundy, a rok trwa w nim około sześciu minut.

W trzecim z tych performansów artysta zdecydował się przeżyć cały rok na dworze, nie wchodząc do żadnego budynku i nie chroniąc się pod żadnym zadaszeniem.

Czwarty performans z podtytułem „Art/Life” (Sztuka/Życie), powstał we współpracy z Lindą Montano. We dwoje spędzili rok przywiązani do siebie liną. Hsieh i Montano nie znali się wcześniej.

Piąty performans polegał na powstrzymaniu się od wszelkiego rodzaju uprawiania oraz doświadczania sztuki przez okrągły rok.

\"Earth\" (Ziemia) to ostatni projekt Hsieha, który trwał też najdłużej. Rozpoczął się w 1986 i trwał do końca roku 1999. Nie pokazywano go publicznie, został ujawniony dopiero po ukończeniu.
Na czym polegał? O tym poinformuje Państwa bezpośrednio Tehching Hsieh w trakcie PERFORMANCE DAY 26 sierpnia o godz.18.00, kiedy to pokaże wszystkie swoje projekty i je objaśni.
Fabio Cavallucci, kurator projektuPERFORMANCE DAY jest nowym długoterminowym projektem CSW, którego celem jest prezentacja i promocja artystów działających na polu sztuki performans.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę