Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

IV Memoriał Kamili Skolimowskiej

IV Memoriał Kamili Skolimowskiej

reklama
📅 Data: niedziela, 25 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Stadion KS"Orzeł", ul. Podskarbińska 14 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Najlepsi lekkoatleci świata, medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy ponownie przyjadą do Warszawy. W niedzielę, 25 sierpnia, na stadionie KS "Orzeł" przy ul. Podskarbińskiej 14 odbędzie się IV Memoriał Kamili Skolimowskiej. Początek zawodów o godz. 14.00.

Podczas imprezy będzie można podziwiać takie gwiazdy lekkiej atletyki, jak: mistrza olimpijskiego z Londynu Tomasza Majewskiego, wicemistrza olimpijskiego w rzucie dyskiem Piotra Małachowskiego, mistrza olimpijskiego w rzucie dyskiem Niemca Roberta Hartinga, mistrza Europy w biegu na 800 m Marcina Lewandowskiego oraz wielu innych. Szczególnie interesująco zapowiada się konkurs w rzucie młotem, dyscyplinie tak bliskiej zmarłej w 2009 r. Kamili Skolimowskiej. A wystąpią w niej m.in.: Anita Włodarczyk (wicemistrzyni olimpijska z Londynu) oraz Tatiana Łysenko z Rosji (mistrzyni świata z Daegu w 2011 oraz mistrzyni olimpijska z Londynu).

Nowością w tym roku jest to, iż po raz pierwszy w memoriale wezmą udział również sportowcy niepełnosprawni. Kamila Skolimowska była mocno zaangażowana w pomoc osobom niepełnosprawnym, które często odwiedzała w ośrodkach pomocy społecznej. Rozpoczęła również zbieranie materiałów do pracy doktorskiej na temat sportowców niepełnosprawnych. W trakcie imprezy odbędzie się licytacja pamiątek sportowych, z której dochód zostanie przeznaczony na Fundację Kamili Skolimowskiej. Do wylicytowania będą m.in. narty z autografami najlepszych polskich skoczków w tym Kamila Stocha, koszulka siatkarskiej reprezentacji Polski z autografami, gogle z autografem Tomasz Golloba czy piłka z autografami reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Poprzedni memoriał rozegrany w sierpniu ubiegłego roku cieszył się ogromną popularnością a na trybunach zasiadło ponad 7000 widzów. Honorowy Patronat nad memoriałem objęła Pierwsza Dama RP Anna Komorowska.

Wstęp na zawody jest wolny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę