Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zielony Jazdów - program na 31 sierpnia

📅 Data: sobota, 31 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Park wokół CSW Zamek Ujazdowski (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


ZIELONY JAZDÓW
ekologia ciało taniec


Sobota, 31 sierpnia 2013r.

10.00 – 15.00 Interwencja artystyczna: „Cisza na wynos“ Franek Stareczewski

Projekt „Cisza na wynos” jest próbą zwrócenia uwagi na towarzyszący nam w przestrzeni miejskiej hałas, ale też szerzej - dźwiękowy wymiar życia miasta, jego charakter.
Tak jak uliczny sprzedawca fast-food'u, udostępnia szybkie zaspokojenie głodu, tak samo Franciszek Sterczewski, twórca licznych miejskich sytuacji, zaoferuje w Warszawie, w tym w okolicach Zielonego Jazdowa, „Ciszę na wynos” - szybkie odcięcie się od wielkomiejskiego zgiełku.
Oferowana przez Sterczewskiego cisza, chwilowe wyłączenie z hałasu paradoksalnie wzmocni jego odbiór, skieruje uwagę na dźwięki, ich natężenie, częstotliwość, barwę. To, co zwykle już świadomie nieodbierane, niesłyszane, „miejski szum” współkształtujący nasze bycie w mieście, zostanie ujawnione przez jego wytłumienie. Oferowana będzie cisza, ale też poszukiwanie charakteru warszawskiego hałasu.
„Cisza na wynos” to projekt mobilny, pojawi w różnych punktach miasta przekraczających „ludzki poziom” decybeli. „Usługa” dostępna będzie przez tydzień – poczynając od najbliższego weekendu (31 sierpnia, 1 września). Artysta stworzy wówczas mobilną "strefę ciszy" w okolicach CSW Zamek Ujazdowski.

sobota - 31.08
punkt nr 1 - ul. Jazdów (kładka nad trasą Łazienkowską)

FRANCISZEK STERCZEWSKI - student architektury na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Animator wydarzeń miejskich, m.in.: Piknik na Placu Wolności, Pstryk, Pogrzeb Zimy, Kino Grunwald, Otwarte, Dzień Akcji Miejskich. Grafik amator.12.00 – 16.00 Warsztaty kulinarne – KukBuk i Studnia O

Magazyn kulinarny KUKBUK zasiada na trawie i opowiada. Zapraszamy nie tylko dzieci na pełne smaku opowieści: „Przysmaki ziemi. Przysmaki nieba.” Dlaczego warto jeść zupę i czym są warzywne „Tuwimki”? Jaka potrawa uratowała ludzi podczas potopu? Do czego doprowadziło zjadanie nieba i co jadała księżniczka Weng-Czeng? Posłuchajcie smakowitych historii z różnych stron świata w doskonałym wykonaniu opowiadaczy ze Stowarzyszenia Grupa Studnia O (link.

12.00 „Marcheweczka ciach, ciach, ciach” - opowiada Beata Frankowska, muzyka: Robert Lipka
13.00 „Aszure z Arki Noego” - opowiada Paweł Górski, muzyka: Bart Pałyga
14.00 „Niebiańskie smakołyki” - opowiada Beata Frankowska, muzyka: Bart Pałyga
15.00 „Zampa, czyli co jadła księżniczka Weng-Czeng” - opowiada Paweł Górski, muzyka: Bart Palyga

KUKBUK to zupełnie inny magazyn kulinarno-lajfstajlowy. Co dwa miesiące ponad 200 stron apetycznych treści. Sprawdzone przepisy, wywiady, reportaże, autorskie sesje foto. Także w wersji na tablety. Zawsze głodni zapraszamy do wspólnego stołu. (link


14.00 – 18.00 Warsztaty realizacyjne – Splot artystyczny

Serdecznie zapraszamy na prezentacje wybranych przez nas warsztatów, które od października będą odbywać się w naszej siedzibie przy Śniadeckich 17.
Zapisy od września! Szczegółowy program wkrótce na: link
Chcesz mieć niepowtarzalny t-shirt, torbę, chustę? Przynieś z domu ubrania a my pokażemy Ci jak oryginalnie ją ozdobić! Nie musisz wydawać fortuny na oryginane ciuchy. Wystarczy że uruchomisz wyobraźnię.
Przyjdźcie do nas – razem będziemy tworzyć, bawić się i wzajemnie inspirować!

14.00 – 15.00 – druty – Elżbieta Szczypiń
14.30 – 16.00 – biżuteria z kamieni szlachetnych – Marta Sadkowska
15.30 – 16.30 – haft – Ania Nużyńska
16.00 – 17.00 – stemple indyjskie i naturalne (np. z kapusty) na tkaninie – Maja Pietruszka
Przynieście do ozdobienia coś swojego: t-shirt, torbę, chustę
zapisy – [email protected]


17.00 – 18.00 Centrum w ruchu

Taniec: Izabela Chlewińska, Korina Kordova, Weronika Pelczyńska, Maria Stokłosa, Iza Szostak, Karol Tymiński, Meg Foley (gościnnie), Muzyka: Dominik Strycharski

CENTRUM W RUCHU wraz z zaprzyjaźnionymi artystami eksperymentalnej sceny muzycznej zaprasza na improwizowane spektakle na Zielonym Jazdowie. Na parkiecie w auli plenerowej wśród okolicznych drzew i innych okazów przyrody dojdzie do spotkania ruchu z dźwiękiem.
Narzędziem łączącym performerów w działaniu będzie improwizacja. Poprzez spontaniczny ruch i niebanalne podejście w budowaniu dźwięków będą współtworzyć sytuacje „tu i teraz”. Inspiracje zaczerpnięte z bliskości natury oraz architektury parku zostaną ucieleśnione w subtelnościach ruchów tancerzy. Plener parkowy stanie się integralnym tłem i niepowtarzalną scenografią do działania artystów, ale i bardzo ważnym miejscem spotkania tańca współczesnego z szerszą publicznością.

link
link


19.00 – 20.30 Wykład – „Natura jako płeć“ Paweł Pasieka

W Korpusie Hipokratejskim, który stanowi zbiór pism medycznych starożytnych Greków odnajdujemy określenie natury stosowane w odniesieniu do żeńskich i męskich organów płciowych. Co ciekawe w klasycznej rozprawie Artura Lovejoy’a poświęconej analizie pojęcia Natury wśród kilkudziesięciu jej znaczeń nie znajdujemy takiego, które oznacza Naturę jako płeć. Przedmiotem analizy będzie ukazanie oddziaływania substancji i wyciągów roślinnych osłabiających lub wzmacniających działanie owej Natury w nas.

Dr Paweł Pasieka – adiunkt w Zakładzie Filozofii SGGW w Warszawie. Jego zainteresowania badawcze dotyczą filozoficznych aspektów relacji człowiek-zwierzę, problematyki biotycznej oraz uzasadnienia zobowiązań moralnych wobec zwierząt (przyrody). W swoich pracach analizuje problem opozycji naturalne versus sztuczne.


21.00 – 23.30 Koncert i dancing – Znana śpiewka

W sobotni wieczór na scenie zobaczymy projekt Znana Śpiewka, składający się z trzech zespołów, które wystąpią w kolejnych odsłonach muzycznego spektaklu.
Część pierwsza poświęcona będzie muzyce krajów byłej Jugosławii - "Glazbene uspomene" to nowe trio, które w swym repertuarze prezentuje bogactwo muzyki krajów byłej Jugosławii. Zespół porywa słuchacza w niezwykłą podróż sięgającą wybrzeży Chorwacji aż po Serbię oraz Bośnię i Hercegowinę. Liderem i założycielem zespołu jest Leszek Wiktorski - wokalista i gitarzysta, pasjonat i fanatyk Bałkanów, nieustannie zgłębiający tamtejszą muzykę, kulturę i język. W tej podróży muzycznej asystuje mu Dariusz Sadowski - współzałożyciel zespołu, mandolinista oraz basista. Na klawiszach wspiera ich Wojciech Buda.
W drugiej odsłonie usłyszymy największe przeboje Beatlesów w polskiej wersji językowej - w tym projekcie muzycznym biorą udział: Stanisław Demko - gitarzysta i wokalista pasjonat i fan zespołu The Beatles, na co dzień pracownik Kina LAB CSW, przetłumaczył na język polski i opracował muzycznie ponad 90 utworów tego zespołu; Wojciech Korkuć - gitarzysta, wokalista, aranżer, wybitny znawca i wykonawca utworów zespołu The Beatles; Wojciech Buda instrumenty klawiszowe; Dariusz Sadowski gitara, gitara basowa, mandolina elektroakustyczna
W części ostatniej przypomnimy najbardziej znane piosenki warszawskich ulic - liderem tego projektu jest Wojciech Buda, muzyk, pianista i wokalista grający w Niemczech i Skandynawii, wywodzący się z początków Kapeli Czerniakowskiej. Wspólpracował z Bohdanem Łazuką i Stanisławem Wielankiem, a także z Warszawska Estradą, ZPR-ami i Pagartem. Zagrają z nim także: gitarzysta i wokalista Wojciech Korkuć , mandolinista, basista i wokalista Dariusz Sadowski oraz Stanisław Demko, gitarzysta i wokalista. Gościnnie wystąpi na instrumentach perkusyjnych Irwin Turowski, na codzień pracownik Kina LAB CSW.


21.00 – 22.30 Kino: Wideodrom / Videodrome, reż. David Cronenberg, Kanada 1983

Jeden z najciekawszych body horrorów podpisanych przez mistrza gatunku Davida Cronenberga. Dyrektor programowy telewizji kablowej, Max, odkrywa piracki kanał z szokującymi nagraniami tortur i morderstw. Jednocześnie okazuje się, że osoby które oglądały piracką stację, cierpią na halucynacje i nieodwracalne zmiany w mózgu. Film można czytać jako gorzką satyrę na telewizję i będącą wówczas w apogeum epokę kaset video, ale dużo ciekawsza jest cronenbergowska refleksja nad grą organicznego i mechanicznego, oraz koncepcja ciała jako taśmy video.


23:30 – 02:00 Dj Set


Wszystkie wydarzenia w ramach Zielonego Jazdowa są darmowe z wyjątkiem niektórych warsztatów. Zapisy oraz kontakt w sprawie warsztatów pod adresem e-mail: [email protected]pl

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę