Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zielony Jazdów - program na 1 września

📅 Data: niedziela, 01 września 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Park wokół CSW Zamek Ujazdowski (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


ZIELONY JAZDÓW
ekologia ciało taniec


Niedziela, 1 września 2013r.

10.00 – 15.00 Interwencja artystyczna: „Cisza na wynos“ Franek Stareczewski

Projekt „Cisza na wynos” jest próbą zwrócenia uwagi na towarzyszący nam w przestrzeni miejskiej hałas, ale też szerzej - dźwiękowy wymiar życia miasta, jego charakter.
Tak jak uliczny sprzedawca fast-food'u, udostępnia szybkie zaspokojenie głodu, tak samo Franciszek Sterczewski, twórca licznych miejskich sytuacji, zaoferuje w Warszawie, w tym w okolicach Zielonego Jazdowa, „Ciszę na wynos” - szybkie odcięcie się od wielkomiejskiego zgiełku.
Oferowana przez Sterczewskiego cisza, chwilowe wyłączenie z hałasu paradoksalnie wzmocni jego odbiór, skieruje uwagę na dźwięki, ich natężenie, częstotliwość, barwę. To, co zwykle już świadomie nieodbierane, niesłyszane, „miejski szum” współkształtujący nasze bycie w mieście, zostanie ujawnione przez jego wytłumienie. Oferowana będzie cisza, ale też poszukiwanie charakteru warszawskiego hałasu.
„Cisza na wynos” to projekt mobilny, pojawi w różnych punktach miasta przekraczających „ludzki poziom” decybeli. „Usługa” dostępna będzie przez tydzień – poczynając od najbliższego weekendu (31 sierpnia, 1 września). Artysta stworzy wówczas mobilną "strefę ciszy" w okolicach CSW Zamek Ujazdowski.

niedziela - 01.09
punkt nr 2 - plac Na Rozdrożu

FRANCISZEK STERCZEWSKI - student architektury na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Animator wydarzeń miejskich, m.in.: Piknik na Placu Wolności, Pstryk, Pogrzeb Zimy, Kino Grunwald, Otwarte, Dzień Akcji Miejskich. Grafik amator.


13.00 – 18.00 Garażówka/Fundacja Nizio
Podczas imprezy warszawiacy będą mieli okazję pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, a osoby, które wezmą udział w pikniku za grosze zaopatrzą się w ubrania, książki, meble i inne domowe gadżety z drugiego obiegu. Aby wystawić swój kram z niepotrzebnymi rzeczami należy wysłać zgłoszenie na adres e-mail: [email protected]
Szczegółowe info pod nr tel. kom.: + 48 696 028 166
link


12.00 – 14.00 Wycieczka – Jadalnia Warszawa

Jadalnia Warszawa to długoterminowy projekt eksperymentalny zainicjowany przez Jodie Baltazar i Paulinę Jeziorek, który od czerwca do września 2013 będzie realizowany we współpracy z Zielonym Jazdowem. Podczas serii spacerów miejskich, które obejmą zasięgiem teren w promieniu ok. 0,5 km wokół CSW Zamek Ujazdowski będzie powstawała mapa okolicy, na będziemy zaznaczać drzewa i krzewy owocowe oraz inne rośliny jadalne. Owocową mapę w procesie będzie można oglądać w ciągu lata na terenie Zielonego Jazdowa.
Więcej: link, link


12:00 – 14:00 Warsztaty ruchowe – Kalari

Kalaripayatt to starożytna sztuka walki pochodząca z południowych rejonów Indii, tj. Kerala. Według wierzeń kalaripayatt wyewoluowała z jednego z wcieleń boga Wisznu. W ramach Zielonego Jazdowa warsztaty ruchowe Kalari będą odbywać się w każdy weekend, co niedzielę.
Prowadzenie: Mistrz Vinod – w wieku dziesięciu lat zaczął naukę kalaripayatt w domu rodzinnym. Od 1991 roku uczył się u wielu różnych nauczycieli w różnych szkołach. Jedną z nich była VK KALARI, która od 650 lat podtrzymuje tradycję kalaripayatt i ajurwedy. Jest głównym instruktorem oraz założycielem szkoły kalaripayat działającej w Mysore od 2006 roku.


13.00 – 16.00 Warsztaty realizacyjne – Projekt stół - etap II – grupa Bapago

Zapraszamy na kolejny etap warsztatów, podczas których zaprojektujemy i zbudujemy mobilny stół – miejski mebel, który będzie trafiał w najbardziej potrzebujące zmiany miejsca w Warszawie. Stół ma być pretekstem do organizowania przy nim spotkań, dyskusji, a te z kolei mają być początkiem wielkich zmian w przestrzeni publicznej miasta.
Podczas etapu pierwszego razem z uczestnikami ustaliliśmy kwestie wyglądu mebla, jego mobilności i mechanizmu działania. Stworzyliśmy bazę pomysłów i miejsc, do których warto zwrócić się o pomoc. W etapie II dopracujemy szczegóły projektu i rozpoczniemy budowę!
Więcej informacji: link


14.00 – 16.00 Warsztat: „Próba odpowiedzi“ Maria Parczewska

Próba odpowiedzi – to projekt, który podobnie jak inne działania Laboratorium Edukacji Twórczej CSW, przekraczając ściany muzeum wkracza w przestrzeń społeczną w aktywny, niekonwencjonalny sposób.
Akcja Marii Parczewskiej, realizowana w parku przed Zamkiem Ujazdowskim,
sprzyjać będzie zmianie pozycji odbiorców wydarzeń artystycznych,
którzy z biernych obserwatorów mogą stać się współtwórcami.
Projekt Próba odpowiedzi nawiązuje do koncepcji ekologii głębokiej rozumianej przez fińskiego filozofa Arne Naess’a m.in. jako proces budowania zaufania do siebie,
do własnej intuicji, wyobraźni, spontaniczności, oraz jako proces zadawania sięgających coraz głębiej pytań dotyczących nas samych, otaczającego świata, sensu naszej rzeczywistości i egzystencji.
Tworzywem zaprojektowanej przez autorkę instalacji stanie się słowo.
Zaproszenie do udziału kierujemy do wszystkich bez względu na wiek.
Wydarzenie realizowane w ramach interaktywnych akcji Laboratorium Edukacji Twórczej CSW.

Maria Parczewska – od 1990r. współautorka programu Laboratorium Edukacji Twórczej CSW.


14.00 – 16.00 Niedzielne Jam Sesion „Kontakt i improwizacja“

Jamy są otwarte dla wszystkich zainteresowanych i gości Zielonego Jazdowa.
Gdzie: pawilon – parkiet
Kiedy: w każdą niedzielę, od 21 lipca do 15 września 2013

Czym jest kontakt improwizacja? To forma ruchu, która swoje korzenie ma w tańcu współczesnym, chociaż wykorzystuje też elementy sztuk walki, akrobatyki, jogi, medytacji. Jest to forma improwizacji, w duecie z podłogą, z drugą osobą, z grupą osób. Obserwuje się w niej świadome wykorzystanie sił fizyki działających, gdy dwa (lub więcej) ciała poruszają się razem. Jednocześnie w trakcie tańca nawiązuje się rodzaj rozmowy, specyficzna relacja bez słów, mówiąca ruchem. Jam jest przestrzenią do takiej improwizacji.
link


16.00 – 17.00 Instalacja teatralna „Kobieta Kalendarz #1. Ekspozycja“ Fundacja Sztuka
Ciała

Projekt powstał z inicjatywy kobiet - aktorek pragnących poprzez swe performatywno-teatralne działania wywodzące się z różnych dziedzin sztuki i rodzajów teatru w jak najbardziej ekspresyjny sposób dotknąć tematyki gender. Poprzez prezentację kilku postaci kobiecych w działaniu, autorki chcą skonfrontować siebie i widza z pewnymi pojęciami/kluczami, które dotyczą kobiety i kobiecości, m.in.: kobieta vs kanon piękna, świętość, seksualność, doświadczenie, natura, relacje z mężczyzną, problemy emocjonalne.Ten rodzaj kobiecego manifestu bliski jest działaniom performatywnym - przypomina galerię żywych eksponatów. Każda z kobiet na swój symboliczny sposób "opowiada" swój własny kawałek świata, swoją codzienność wraz z towarzyszącymi jej rytuałami.
Inspiracją są tu sztuki plastyczne (Marina Abramović, Tim Walker), teatr pantomimy i ruchu, ale przede wszystkim indywidualne rozumienie tematu kobiecości przez twórczynie projektu.
Po zakończeniu działań aktorek, pozostawione przez nie stanowiska stają się pretekstem dla widzów do własnych, spontanicznych działań oraz prób odnalezienia się w wykreowanych przez kobiety światach.
FUNDACJA SZTUKA CIAŁA
Została utworzona przez aktorów związanych z teatrem ruchu i performance, w szczególności z teatrem pantomimy.
Jej celem jest propagowanie i upowszechnianie sztuki teatru pantomimy oraz innych form teatru ruchu, edukowanie różnych grup wiekowych w tym zakresie oraz budowanie pomostu pomiędzy różnymi rodzajami sztuk.
link


Wszystkie wydarzenia w ramach Zielonego Jazdowa są darmowe z wyjątkiem niektórych warsztatów. Zapisy oraz kontakt w sprawie warsztatów pod adresem e-mail: [email protected]

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę