Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
reklama
reklama
DEBATA EKSPERCKA Z CYKLU "SPÓJRZ - MIASTO | WĘZEŁ CZY ŻYCIE: PLACE ŚRÓDMIEJSKIE WARSZAWY
🤔 Wyobraź sobie: masz do wyboru jeden plac w Warszawie, w którego przestrzeni możesz spędzić dzień. Który wybierasz?
Coraz częściej pytamy wprost-czy place śródmiejskie Warszawy są miejscami, w których chce się przebywać, czy przede wszystkim sprawnymi węzłami komunikacyjnymi. Interesuje nas ich funkcjonalność, nowoczesność i bezpieczeństwo, właściwa skala oraz, zwyczajnie, atrakcyjność. Skoro place śródmiejskie to te główne przestrzenie publiczne miasta, to czy te warszawskie funkcjonują dobrze? Czy można mówić o pojęciu „warszawskości” placów śródmiejskich, czy mają one wspólny mianownik?
Nie sposób dyskutować o placach Warszawy, nie łącząc spojrzeń: historycznego, urbanistycznego, konserwatorskiego oraz tego wychodzącego w przyszłość - symulacyjnego – opartego na wirtualnym prototypowaniu przestrzeni.
🗣️ Dyskutować o placach będą:
Krzysztof Mordyński – historyk, doktor nauk humanistycznych, badacz architektury i urbanistyki Warszawy, autor głośnej publikacji „MDM. Marszałkowska Dzielnica Marzeń”,
Wojciech Wagner – urbanista, zastępca dyrektora w Biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków a wcześniej w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego,
Piotr Greiner – architekt i twórca przestrzeni wirtualnych w środowisku Unreal, w tym prototypu immersyjnej rekonstrukcji „Warszawa Wykreślona” i niezrealizowanego projektu Dzielnicy Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Spotkanie poprowadzi Blanka Melania Ciężka – historyczka sztuki, badaczka urbanistyki a szczególnie współczesnych przestrzeni publicznych, redaktorka naczelna Kolekcji Muzeum Warszawy”.
🎟️ Bezpłatne bilety do pobrania tutaj >> link
Serdecznie zapraszamy!
Fot.: Sylwester "Kris" Braun, 1992
Widok na plac Bankowy. Ujęcie z Błękitnego Wieżowca w kierunku południowym. U dołu widoczny parking, z prawej gmach Giełdy i Banku Polskiego, po środku budynek przy placu Bankowym 1, z restauracją al Capone.