Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Otwarcie wystawy: Piotr Kmita - When he's gone

Otwarcie wystawy: Piotr Kmita - When he's gone

reklama
📅 Data: poniedziałek, 02 września 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, CSW Zamek Ujazdowski (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Bank Pekao PROJECT ROOM
Piotr Kmita
When he's gone

Otwarcie wystawy: 2 września 2013, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 22 września 2013
Kurator: Marcin Krasny
Koordynacja: Ita Krajewska

Na prezentacje prac artystów w ramach projektu Bank Pekao PROJECT ROOM jest wstęp wolny.


"Ain't no sunshine when he's gone / It's not warm when he's away. / Ain't no sunshine when he's gone / And he's always gone too long / Anytime he goes away" – śpiewała Nancy Sinatra w coverze niezapomnianej piosenki Billa Withersa. Ten fragment można by zaśpiewać wszystkim hollywoodzkim aktorkom i aktorom nominowanym do Oskara, którzy go w końcu nie otrzymali. Najpierw szli po czerwonym dywanie uśmiechając się w stronę setek fleszy, później siadali w wielkiej sali (na której wszystkie kamery skierowane były na nich), w pełni świadomi, że obserwują ich miliony ludzi na całym świecie, mamieni obietnicą otrzymania pozłacanej figurki w napięciu wyczekiwali magicznych słów "And the Oscar goes to…". I co? I nic. Nazwisko, które po tych słowach padło, należało do kogoś innego, konkurenta, rywala, innego aktora, być może lepszego, a na pewno bardziej przekonującego dla szacownej Akademii. Szok i niedowierzanie. Ile podobnych sytuacji możemy przytoczyć z naszego życia?

O realizacjach Piotra Kmity w kontekście jego ubiegłorocznej wystawy we wrocławskim BWA pisał Paweł Jarodzki: "...chodzi o historię przyswajania amerykańskiego snu, który, wbrew pozorom, śnimy wszyscy. Oglądamy filmy, uczestniczymy w świecie sztuki, albo tylko chcemy spędzić wczasy w tropikalnym raju i kupić mieszkanie w strzeżonym osiedlu na kredyt". Zwycięzca może być jednak tylko jeden, a z każdego snu trzeba się przecież w końcu obudzić.

Praca "When he's gone" jest rozwinięciem realizacji zaprezentowanej na wspomnianej wystawie. Jej sedno tkwi w sztuczności, pozorach, perfekcyjnej grze aktorskiej i wiedzy o tym, co widzowie powinni zobaczyć na ekranach swoich telewizorów i co powinni wtedy przeżywać. Powinni, a więc zobaczą i przeżyją. Również na wystawie Piotra Kmity.

Marcin KrasnyPiotr Kmita (ur. 1981) – absolwent ASP we Wrocławiu. Posługuje się różnego rodzaju środkami formalnymi (malarstwo, grafika, instalacja), których używa do komentowania różnorodnych problemów, a szczególnie miejsca artysty we współczesnym świecie. W pełnych ironii realizacjach nie boi się konfrontacji z artystycznymi autorytetami. W 2012 roku został wyróżniony nagrodą WARTO przez wrocławską edycję "Gazety Wyborczej".Bank Pekao PROJECT ROOM:
We współpracy pomiędzy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski a Bankiem Pekao S.A. narodził się projekt wspierający młodą sztukę: Bank Pekao PROJECT ROOM. Sala, w której prezentowane są prace młodych artystów, przyjęła nazwę sponsora. Na przestrzeni dwóch lat począwszy od 23 kwietnia 2012 r. co dwa tygodnie, a od kwietnia 2013 w co trzeci w poniedziałek prezentujemy najciekawsze projekty przygotowane przez polskich, a także zagranicznych twórców. Bank Pekao PROJECT ROOM stwarza możliwość prezentacji najnowszych i najbardziej interesujących zjawisk artystycznych oraz buduje platformę do dyskusji o współczesnej sztuce, do której zapraszamy artystów, kuratorów, studentów i wszystkich miłośników sztuki.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę