Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dyskusja o tańcu współczesnym oraz pokaz filmu "Skórzane siedzenia"

📅 Data: czwartek, 05 września 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stacja Mercedes, róg Al. 3 Maja i ul. Kruczkowskiego (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


DYSKUSJA / ODSŁONA 1
CZY MOŻNA WYCENIĆ TANCERZA?

godzina 18:00
skład: Rafał Urbacki, Joanna Szymajda, Ramona Nagabczyńska
prowadzenie: Arek Gruszczyński

Taniec współczesny w Polsce staje się coraz ważniejszą dziedziną sztuki. Młodzi tancerze i tancerki doczekali się powołania Instytutu Muzyki i Tańca, programy stypendialne uwzględniają ich obecność, a festiwale ściągają z każdym rokiem coraz większa publiczność. Mimo tego pojawiają się głosy o zbyt słabym finansowaniu ich pracy. W jaki sposób wycenić doświadczenie tancerzy? Czy wyjściem są prywatne programy rezydencyjne, które zapoczątkowała fundacja Grażyny Kulczyk? Jaka jest przyszłość Instytutu Muzyki i Tańca? Gdzie młodzi tancerze mogą zdobywać doświadczenie? Na te wszystkie pytania odpowiedzą zaproszeni goście.


POKAZ MULTIMEDIALNY / ODSŁONA 7
Ramona Nagabczyńska, Miguel Nieto: SKÓRZANE SIEDZENIA

godzina 20:00

Co by było gdyby z maszyny przenoszącej nas do innego punktu w przestrzeni samochód stałby się sceną, płótnem, placem zabaw? Instrumentem muzycznym, studiem filmowym, rekwizytem, scenografią, partnerem tanecznym? Choreografka Ramona Nagabczyńska oraz twórca filmowy Miguel Nieto spotykają się po raz kolejny by zadać sobie te pytania i sprawdzić jakie narzędzia estetyczne znajdą na desce rozdzielczej, pod kierownicą, na tylnym siedzeniu. Korzystając z tych narzędzi zabiorą was w podróż w świat pełen pędu, rytmu i piękna.

Ramona Nagabczyńska - ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Warszawie, następnie studiowała taniec współczesny w Hochschule Für Musik Und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem oraz w London Contemporary Dance School (The Place). Pracowała jako tancerka m. in. dla Polskiego Teatru Tańca, Teatru Tańca Zawirowania, Marysi Stokłosy, Kayi Kołodziejczyk, Good Girl Killer, Fleur Darkin Co., Tom Dale Company, Lucy Guerin i Carrie Cracknell. Obecnie współpracuje z Clod Ensemble (Wielka Brytania), z którym jest związana zawodowo od 2008 roku oraz z Davidem Wampachem (Francja). Od 2008 roku współtworzy kolektyw U/LOI. Do jej autorskich prac należą m.in. Man’s Best Friend, Turao/Dziw i New (Dis)Order.

Miguel Nieto - operator filmowy, reżyser. Absolwent wydziału fotografii – Escola d'Arts Fotografics de Catalunya i wydziału operatorskiego – Wydziału Radia i telewizji im. K.Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Realizator filmów fabularnych i dokumentalnych, reklam i teledysków. Laureat Fryderyka 2006 za najlepszy teledysk "Trudno mi się przyznać" Ani Dąbrowskiej i Srebrnej Muzy na Promax BDA 2011 za animacje Wiosna w Canal+. Realizator projekcji do baletu "I przejdą deszcze..." na scenie Teatru Wielkiego oraz "Re:akumulacji" (dawniej "Akumulacja(c) Trisha Brown") Ramony Nagabczyńskiej dla cyklu re//mix Komuny Warszawy. Współpracownik Teatru Nowego, wieloletni współpracownik telewizji Canal+, a obecnie Discovery Channel.

Wstęp wolny

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę