Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
reklama
reklama
Za króla Sasa. Spacer z przewodnikiem. Gramy w 34. finale WOŚP
Jak co roku, również tym razem Ach!Stolica zagra w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na tę okazję przygotowaliśmy nowość – spacer, na którym cofniemy się do Warszawy czasów Augusta II i jego syna. Będziemy „gościć” w prywatnej posiadłości obu władców. Przyjrzymy się, jak żył dwór królewski, na czym polegało „popuszczanie pasa” i czym były sławne reduty. Dowiemy się, jak August II zasłużył na przydomek „Mocny”, kim był tajemniczy oficer o dziewczęcej figurze, kto w Warszawie konkurował o królewskie serce ze sławnej hrabiny Cosel. „Zajrzymy” wreszcie do Wielkiego Salonu i pierwszego teatru operowego w Polsce. Zagościmy też u wszechmocnego ministra Henryka Bruhla. A wszystko to wydarzy się tam, gdzie niegdyś królowała zabudowa sławnej Osi Saskiej. Zapraszam!
Spacer prowadzi Basia, licencjonowana przewodniczka po Warszawie.
Ach!Stolica zaprasza!
Ze względu na trudne warunki pogodowe, spacer będzie krótszy niż zwykle i potrwa maksimum 1,5 h.
Cały dochód ze spaceru trafi do puszki WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach:
spacer
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie