Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
reklama
reklama
„Cyprian Godebski w XIX-wiecznej Francji”. Spotkanie wokół książki
♦️Zapraszamy na spotkanie wokół książki „Rzeźbiarz, Polak, świata obywatel. Cyprian Godebski w XIX-wiecznej Francji”.
Weźmie w nim udział autor publikacji, prof. Andrzej Pieńkos. Rozmowę poprowadzi dr Ewa Ziembińska.
♦️Książka przedstawia barwne życie i wszechstronną twórczość rzeźbiarską Cypriana Godebskiego (1835–1909) w jego długim okresie francuskim.
♦️Był duszą towarzystwa, bywalcem dworów i salonów artystycznych kilku europejskich krajów, synem emigranta, działaczem polskiej emigracji, rzeźbiarzem, pisarzem, mecenasem i przedsiębiorcą.
♦️Artysta urodził się i zmarł we Francji, tam spędził większą część życia i pozostawił najwięcej dzieł – pomniki, nagrobki, popiersia, medale, rzeźby alegoryczne. Osobne części publikacji zostały poświęcone sytuacji polskiej rzeźby XIX wieku, zwłaszcza tej w paryskim środowisku emigracyjnym, a także rodzinie rzeźbiarza, jego potomkom, osiadłym we Francji w wieku XX i również związanym
ze sztuką.
♦️W książce są zawarte grafiki (drzeworyty, litografie, ryciny), pocztówki, zdjęcia. W publikacji znalazł się także kompletny przedruk ważnych dla historii sztuki „Listów o sztuce", które Godebski pisał do „Gazety Polskiej". Książka ukazała się w serii naukowej „Studia i Materiały”.
ℹ️Spotkanie z profesorem Andrzejem Pieńkosem wokół książki o Godebskim odbędzie się 17 marca o godz. 18:00 w Królikarni
w Warszawie.
ℹ️Współorganizatorem spotkania jest Muzeum Narodowe w Warszawie.
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach:
spotkanie
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie