Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
reklama
reklama
Praski MDM, czyli od socrealizmu i modernizmu do cmentarza cholerycznego [spacer Praskiej Ferajny]
Modernizm i socrealizm - obejrzymy nietypowe przykłady tych dwu wzajemnie sprzecznych kierunków w architekturze i zobaczymy jak jeden próbowano przerobić na drugi i vice versa.
Bowiem osiedle Praga I jest modernistyczne, ale z pewnymi koncesjami na rzecz socrealizmu. Natomiast osiedle Praga II uważane jest najczęściej za socrealistyczne i nazywane bywa "praskim MDMem", my zaś pokażemy, w jakim stylu je zbudowano, czyli czym jest ono w istocie, co było tam wcześniej, jak zmieniały się jego koncepcje stylistyczne w trakcie budowy, jakie nowinki techniczne tam zastosowano. Wspomnimy też o osławionym więzieniu Toledo, które w pobliżu się znajdowało, a na koniec wypad na cmentarz choleryczny. Pokażemy też, gdzie znajdował się wcześniejszy cmentarz choleryczny i gdzie był osiemnastowieczny cmentarz luterański.
Kto? Oprowadza Jarek Spacerolog Praski (z grupy przewodnickiej Praska Ferajna) - przewodnik warszawski z państwową licencją, stale aktywną od 2009 r.
Gdzie? Start z ul. Jagiellońskiej 42 (róg ul. Cyryla i Metodego, 200 m od wyjścia nr 4 ze stacji metra M2 Dw. Wileński)
Kiedy? Sobota, 23 maja, godz. 11:00
Ile czasu? Spacer potrwa nieco ponad ok. 2,5 godziny
Dokąd? Zakończymy blisko rogu ul. Starzyńskiego i ul. Namysłowskiej
SPACER NIE JEST BILETOWANY, ALE BARDZO MILE WIDZIANY SUTY POURBOIRE
Tel. do przewodnika: 601 666 142 (UWAGA, w dniu wycieczki kontakt WYŁĄCZNIE telefoniczny - nie mamy wtedy możliwości czytać wiadomości z komunikatorów, SMSów ani emaili, natomiast jeśli nie odbierzemy, to po kilku minutach oddzwaniamy).
PROSZĘ NIE DZWONIĆ Z PYTANIEM, CZY WYCIECZKA SIĘ ODBĘDZIE. ZANIM ZADZWONICIE, JUŻ WAM ODPOWIADAMY: ODBĘDZIE SIĘ i NIE TRZEBA SIĘ ZAPISYWAĆ, wystarczy przyjść na miejsce startowe.
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Północ lub w kategoriach:
spacer
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie