Budzisz się zmęczona/y i czujesz, że nie masz siły do kochania (bycia blisko) swoich dzieci?
Nagle brakuje Ci cierpliwości do najmniejszych rzeczy?
Często wybuchasz złością, a potem borykasz się z poczuciem winy?
Chcemy otwarcie pogadać o bezsilności, złości, zmęczeniu czy niechęci – bez wstydu i ocen.
Zapraszamy rodziców, bez względu na wiek i liczbę dzieci, którzy:
czują chroniczne zmęczenie, które nie mija po odpoczynku,
doświadczają emocjonalnego wyczerpania – braku energii do okazywania empatii i miłości dzieciom,
mają poczucie dystansu od swoich dzieci lub partnera,
borykają się z poczuciem winy, że nie są „wystarczająco dobrymi” rodzicami,
straciły radość z bycia rodzicem i czują, że ich rola staje się jedynie przykrym obowiązkiem,
obserwują u siebie spadek cierpliwości, częste wybuchy złości lub uczucie apatii.
Podczas warsztatów:
zrozumiesz, czym jest wypalenie rodzicielskie i jak je rozpoznać,
odróżnisz zmęczenie od wypalenia,
poznasz swoje sygnały ostrzegawcze i czynniki ryzyka,
otrzymasz konkretne narzędzia do radzenia sobie ze stresem i emocjami,
nauczysz się dbać o siebie – nie z egoizmu, ale by tworzyć fundament dobrostanu całej rodziny.
Kiedy: piątki: 12 i 19 czerwca, w godzinach 17:30-20:30 (oba spotkania stanowią całość)
Gdzie: Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców, Woronicza 44a, Warszawa
Dla kogo: rodzice i opiekunowie, mieszkańcy Warszawy, w szczególności Dzielnicy Mokotów
ZAPISY >>
link
Spotkanie poprowadzi Agata Radzka
– pedagożka specjalna (tyflopedagożka), psycholożka, doradczyni zawodowa, trenerka, certyfikowana instruktorka Szkoły dla Rodziców i Wychowawców.
Zadanie finansowane przez Dzielnicę Mokotów m.st. Warszawy.