Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Camino dla początkujących i opornych

Camino dla początkujących i opornych
📅 Data: środa, 10 czerwca 2026

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Południk Zero, ul. Wilcza 25 (pokaż na mapie)

💲 Wstęp wolny, udział wiąże się z kosztem zamówienia jedzenia/picia

Szczegółowy opis poniżej ⬇️


❗Wstęp na wydarzenie możliwy po zakupie kuponu Południka. Przy wejściu zakupisz kupon za 15 zł, którego wartość możesz wymienić na dowolny napój w barze. (jako zniżkę ;))❗

„Wiecie dlaczego na Camino jesteśmy blisko Boga? Bo wystarczy jeden niewłaściwy krok na klifie i spotkasz Stwórcę” – taki żart powtarzaliśmy sobie w miejscach, w których nie robiliśmy zdjęć. „Nie chcę trafić do jednego z tych artykułów zatytułowanych – to jego ostatnie zdjęcia przed upadkiem z klifu” – żartowałem z Ruth i Christophem.

3 pory roku. Ośnieżone góry i słoneczne plaże. Piękne widoki, wspaniałe zabytki a tuz obok rozpadające się domy w wyludniających się wsiach. Mimo tego, że poza sezonem na szlaku jest czasem pusto, to o jego przyciąganiu decydują ludzie.

Camino de Santiago. Droga świętego Jakuba. Dla każdego inna a jednak przyciągająca ludzi z całej Europy i świata.
Szedłem z sześcioma Hiszpanami, Niemcem, Szwajcarką, Angielką i Polką. Potem szliśmy z Beligijką, która przeszła całą drogę od siebie z kraju.

Żartowaliśmy czasem, że jeśli ktoś na Camino idzie w drugą stronę to znaczy, że zgubił drogę.

Na Camino Norte spotkałem Szwajcara, który przeszedł cały szlak od siebie z domu do Santiago… i wracał. Tak przecież robili pielgrzymi w średniowieczu. To dlatego Goethe miał powiedzieć, że Droga Świętego Jakuba stworzyła Europę…

Marzyłem o tym 16 lat. Planowałem 2 lata. Poszedłem.

I już dziś wiem, że 514 kilometrów w 3 tygodnie (tylko tyle miałem urlopu) to za mało. Będę tam wracał. A dlaczego, opowiem Wam podczas spotkania „Camino dla początkujących i opornych” w niezwykłej kawiarni Południk 2.0 w Warszawie 10 czerwca
o 19:00.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: slajdowisko
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Wesprzyj waw4free! ❤️