Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
reklama
reklama
Wielogłos: co z tą Polską czyli co nas czeka w 2035 roku
Wielogłos to cykl foresightowych spotkań z naukowcami/czyniami, badaczka/ami i specjalistami/tkami. Tematem spotkań są najważniejsze trendy i zjawiska determinujące nasze życie, zarówno na poziomie lokalnym i jednostkowym, jak i globalnym
i społecznym.
🔹
Pułapka średniego rozwoju czy raczej wschodzący tygrys G20? Możliwe scenariusze i trajektorie rozwoju dla Polski, w kontekście globalnych trendów, jak i lokalnych uwarunkowań. Będzie to jednocześnie podsumowanie wiosennego cyklu spotkań, w którym nawiążemy do wszystkich kluczowych tematów i wyzwań współczesności. Gościem spotkania będzie Edwin Bendyk – prezes Fundacji im. Stefana Batorego.
🔹
Edwin Bendyk – prezes Fundacji im. Stefana Batorego. Dziennikarz. Twórca Ośrodka Badań nad Przyszłością Collegium Civitas. Wykładowca Graduate School for Social Research PAN. Publicysta tygodnika „Polityka”.
Łukasz Strzelczyk – menedżer kultury / strateg / kurator. Z wykształcenia socjolog, badacz współczesnej kultury.
Tworzy strategie, wytycza kierunki artystyczne, płynnie porusza się pomiędzy mikro historiami lokalności a globalnymi trendami. Współkreował metamorfozy warszawskich instytucji (Teatru Rampa, Wolskie Centrum Kultury, Dom Kultury Kadr).
Współzałożyciel Stowarzyszenia Trzecia Fala. Wydawca i producent płyt z polską archiwalną muzyką awangardową lat 70.,
autor licznych tekstów popularnych i naukowych na temat sound art’u oraz sztuki w przestrzeni publicznej.
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie