Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

JAZZ NA STARÓWCE 2026 | Eliane Elias Trio

JAZZ NA STARÓWCE 2026 | Eliane Elias Trio
📅 Data: sobota, 11 lipca 2026

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️


32. edycja Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce potrwa od 4 lipca do 29 sierpnia 2026 roku. Rynek Starego Miasta ponownie stanie się koncertowym sercem Warszawy i przez 2 miesiące wakacyjne, w każdą sobotę, bić będzie w rytmie jazzu.
Wydarzenie jest jednym z niewielu w Polsce i Europie tego typu festiwalem, adresowanym do szerokiej publiczności o całkowicie bezpłatnej formule. Od lat jest latem wizytówką artystyczną i turystyczną stolicy, która przyciąga fanów jazzu z Warszawy, Polski i zagranicy.

-----

Eliane Elias Trio
11 lipca 2026, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Eliane Elias - fortepian, wokal
Marc Johnson - kontrabas
Mauricio Zotarelli - perkusja

Na koncie ma nagradzane albumy, wśród nich kamienie milowe muzyki, płyty nagrane z Chickiem Corea, Herbie Hancockiem, Chucho Valdesem. Usłyszymy jej ostatni album „Time and Again”, który otrzymał nominację do GRAMMY 2025 w kategorii Najlepszy album jazzowy w stylu latino.

Eliane Elias. Uznana na świecie pianistka, kompozytorka i wokalistka - gwiazda latin jazzu, łączy swoje brazylijskie korzenie i urzekający głos z wirtuozerią jazzu instrumentalnego, klasyki i kompozytorstwa, jednocześnie konsekwentnie prezentując swoje pianistyczne mistrzostwo i umiejętność integrowania wielu ról artystycznych, które przyjmuje.

Muzyczny talent Elias dał się poznać już w młodym wieku. Zaczęła uczyć się gry na fortepianie w wieku 7 lat, a w wieku 15 lat uczyła się gry na fortepianie i improwizacji w jednej z najbardziej prestiżowych szkół muzycznych w Brazylii.

Jej kariera koncertowa rozpoczęła się w Brazylii w wieku 17 lat, pracując z brazylijskim piosenkarzem/autorem tekstów Toquinho i wielkim poetą Viniciusem de Moraesem, który był także współautorem / tekściarzem Antonio Carlosa Jobima.

W 1981 roku wyjechała do Nowego Jorku, a w 1982 roku znalazła miejsce w uznanej grupie Steps Ahead. Jej pierwszym solowym albumem była „Amanda” w 1984 roku (nagrana z Randy Breckerem), w 1986 roku Eliane podpisała kontrakt z Blue Note Records. Od tamtego czasu mieszka i tworzy w Nowym Jorku.

Do tej pory zdobyła dwie nagrody GRAMMY (2016 i 2022) oraz dwie Latin GRAMMY (2017 i 2022). Była nominowana w 5 różnych kategoriach, otrzymując 11 nominacji do nagród GRAMMY i Latin GRAMMY.

Z 32 albumami i ponad 2,5 milionami sprzedanych egzemplarzy, Eliane Elias koncertowała w 78 krajach, czterokrotnie otrzymała Złotą Płytę, trzykrotnie nagrodę za Najlepszy Album Wokalny w Japonii oraz nagrodę Edison Lifetime Achievement Award w Holandii, żeby wymienić tylko kilka wyróżnień.

Jej albumy z 2019 i 2021 roku („Love Stories” i „Mirror Mirror”) zostały uznane przez magazyn Downbeat za „Najlepszy Album Roku – Arcydzieło”.

Na ostatnim albumie „Time and Again”, Eliane Elias po raz kolejny udowadnia, że jest wszechstronną, przełomową artystką, która wciąż osiąga nowe szczyty w swojej błyskotliwej karierze trwającej już od dekad.

Jej muzyka odzwierciedla ten sam poziom artyzmu i pomysłowości, które Elias prezentowała przez całą swoją karierę. Raz po raz zaskakuje nas swoimi zdolnościami twórczymi (autorskie kompozycje w języku angielskim i portugalskim). Album osiągnął pierwsze miejsce na kilku listach przebojów jazzowych na całym świecie, w tym na iTunes i Amazon Best Sellers w USA.

-----

Pełen program Festiwalu >> link

-----
Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy, MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Patronat honorowy: Ministry Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta m.st. Warszawy
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski
Dyrektorka artystyczna festiwalu: Iwona Strzelczyk Wojciechowska

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Wesprzyj waw4free! ❤️