Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert Maja Kleszcz & incarNations!

📅 Data: piątek, 13 września 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stacja Mercedes, róg Al. 3 Maja i ul. Kruczkowskiego (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Jak wszystko co wyjątkowe, tak twórczość Mai i incarNations od początku trudna była do zaklasyfikowania. Retro, jazz, blues, pop, reggae, soul, folk… Można mnożyć określenia i tak nie zbliżymy się do sedna jej muzyki. MUZYKI PRAWDZIWEJ. Wydana w 2010 roku debiutancka płyta "Radio Retro" stała się objawieniem na rodzimym rynku muzycznym, zyskując entuzjastyczne opinie branży – płyta roku tygodnika "Polityka" oraz nominacje do innych nagród.

Trzy element sprawiają, że mamy do czynienia z dziełami wyjątkowymi, dbałymi, staromodnie starannymi, tworzonymi z szacunkiem do słuchacza i siebie samych: MAJA, MUZYKA, TEKST. Maja i jej twórczość trafia do ludzi, którzy w muzyce i słowach szukają jakości.

MAJA KLESZCZ – charyzmatyczna, świadoma siebie wokalistka, obdarzona głosem, który nie pozostawia obojętnym. Mimo młodego wieku – tak dojrzała i unikalna, że swoją osobowością zachwyca takich twórców jak John Duigan, reżyser wielu hollywoodzkich filmów, który po usłyszeniu głosu Mai z miejsca zaproponował jej udział w swoim najnowszym filmie "Careless love". Oszczędna, nie narzucająca się, szczera artystka, która w czasach gdy wszyscy chcą krzyczeć na swój temat, ona mówi szeptem, bo krzyczeć nie chce i nie musi.

Za MUZYKĘ w głównej mierze odpowiedzialny jest Wojtek Krzak, "druga połowa" Mai. Zdobywając wspólnie szlify na najznakomitszych scenach świata, poznając od podszewki muzykę i jej konteksty kulturowe: od Nowego Jorku, poprzez Londyn, po Tokio - Maja i Wojtek skończyli najlepszy z możliwych uniwersytetów. Wszystko to pozwala dziś tworzyć dźwięki pełne świadomych nawiązań do największych tradycji muzycznych świata. W stylistyce "tu i teraz" – czyli wspólnego muzykowania zaproszonych instrumentalistów - zdolnych, otwartych, twórczych.

TEKSTY – piękne, pełne emocji oraz głębokich obserwacji słowa, które dla Mai pisze od lat Bogdan Loebl. Klasyk rodzimego "tekściarstwa", poeta, prozaik. Autor evergreenów ("Kiedy byłem małym chłopcem", "Rzeka dzieciństwa"), pisanych dla wielu, wielu rodzimych artystów – na Tadeuszu Nalepie zaczynając, na Stanie Borysie kończąc.

Wstęp wolny!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę