Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zabawa w strugach dźwięków - Koncert perkusyjny Hob-beats Percussion Group

📅 Data: sobota, 21 września 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Łazienki Królewskie - plac zabaw (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


ZABWA W STRUGACH DŹWIĘKÓW, koncert perkusyjny Hob-beats Percussion Group w ramach Małej Warszawskiej Jesieni

21.09 g.11-12, 16-17 plac zabaw

Czy miejsce codziennej zabawy może stać się wielkim instrumentarium muzycznym? Zagracie z nami na placu zabaw?


Podczas wrześniowego spotkania z dziećmi na placu zabaw w Łazienkach Królewskich cofniemy się do prapoczątków muzyki. Perkusiści wykorzystają jako instrumenty konstrukcje przeznaczone pierwotnie do zabawy. W ten sposób wcielą się w pierwszych muzyków, którzy grali na przedmiotach z ich otoczenia – przedmiotach codziennego użytku. Będzie to zarazem wspaniała gra wyobraźni, która – eksponując pierwiastek kreatywny – pobudza wrażliwość słuchową.

Dzieci doświadczą przeniesienia w rzeczywistość dźwięków wydawanych przez przedmioty pozornie zwyczajne i im znajome, które zamienią się w prawdziwe instrumenty muzyczne. Okaże się, że zjeżdżalnia może zabrzmieć jak gong, drabinki mogą być ksylofonem, a huśtawka podestem dyrygenta. Podczas niecodziennego performance’u członkowie Hob-beats Percussion Group nauczą dzieci, jak wykorzystać do wydobywania dźwięków np. piasek, i zaproszą wszystkich (również rodziców) do wspólnego grania. Rytm niesie wielką siłę, a przeżywanie go daje ogromną satysfakcję. Artyści postarają się uchylić rąbka tajemnicy transu i muzycznej jedności.
W przedsięwzięciu będzie można usłyszeć autorską, przestrzenną wersję utworu Music for Pieces of Wood Steve’a Reicha, poczuć się jak perkusista podążający za dyrygentem w kompozycji Silence Must Be Thierry’ego De Meya oraz podziwiać kunszt improwizatorski i precyzję rytmiczną w napisanym specjalnie na tę okazję utworze Zabawa w strugach dźwięków.

Osadzenie zdarzenia na podłożu teatru instrumentalnego będzie symbolem panartystycznej syntezy, bez której współczesna sztuka praktycznie nie istnieje. Perkusiści wprowadzą młodych słuchaczy w ten niesamowity świat, który okaże się interesujący i wciągający również dla dzieci. Być może będziemy świadkami narodzin nowego nurtu: teatru instrumentalnego młodego widza.
Miłosz Pękala

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę