Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Performatywny wykład duetu SzaZa

📅 Data: czwartek, 19 września 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stacja Mercedes, róg 3 Maja i Kruczkowskiego (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Performatywny wykład prowadzony przez duet SzaZa z Warszawy obejmować i delikatnie muskać będzie zagadnienia z zakresu muzyki jako elementu filmu, teatru i teatru tańca. Liczne doświadczenia zdobyte przez artystów pozwolą uczestnikom wejść w tajniki pracy kompozytorów oraz poznać zaplecze techniczne i metody kreacji "muzyki w kontekście".

W kontekście muzyki filmowej opiszą projekty powstałe we współpracy z Filmoteką Narodową, Łódzką Szkołą Filmową czy Studiem Animacji Semafor - SzaZa /Animacje, Polański/SzaZa, Starewicz/ SzaZa oraz Themerson/SzaZaZe. Artyści będą poruszać zagadnienia narracji w filmie, komentarza muzycznego, kontrapunktu i udźwiękowienia konkretnych scen. Odnosząc się do żywych przykładów - Szamburski i Zakrocki - pokażą różne możliwości i funkcje jakie muzyka może spełniać w obrazie, a także metody kompozycji. Wraz z uczestnikami warsztatów artyści będą na wiele sposobów interpretować sceny z filmów i udźwiękawiać je - nadając bądź to wydźwięk humorystyczny, poważny, dramatyczny lub ilustracyjny. Filmy prezentowane w ramach warsztatów sięgają ery kina niemego (Starewicz, Melieux), filmu eksperymentalnego (Themerson), pierwszej animacji poklatkowej (Wladysław Starewicz), a także kina współczesnego (etiudy studenckie Romana Polańskiego i kultowe polskie filmy animowane twórców takich jak Lenica, Szczechura, Schabenbeck).

W formie rozmowy oraz prezentacji muzycznej - Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki - opiszą również swoje doświadczenia zdobyte podczas współpracy z takimi artystami, reżyserami, choreografami jak - Piotr Cieplak, Paweł Miśkiewicz, Leszek Bzdyl, Krzysztof Globisz, Marcin Gokieli, a także Pracownią Fizyczną z Łodzi, Teatrem Montownia.

Autorzy przedstawią różne metody pracy w zależności od formy, dyscypliny sztuki i interakcji.

Możliwe tematy to:

Muzyka a tekst w teatrze
Muzyka a spektakl teatralny bez tekstu
Muzyka w tańcu współczesnym
Muzyka w kinie niemym
Muzyka a sztuka performatywna

Szamburski / Zakrocki poruszą z uczestnikami warsztatów również kwestię Improwizacji w muzyce i akcie twórczym. Jakie są jej mocne i słabe strony, kiedy pomaga w pracy z innymi dyscyplinami sztuki. Jakie są punkty wspólne muzyki oraz innych dziedzin pod względem - czasu tworzenia / swobody improwizacyjnej / aktu twórczego.

Muzycy opowiedzą kiedy współpraca z teatrem jest dla nich spełnieniem, a kiedy ograniczeniem i dlaczego.

Na końcu i w trakcie warsztatów artyści będą prezentować instrumenty, narzędzia techniczne ułatwiające szybką kompozycję na żywo, będą wprowadzać i uczyć uczestników warsztatów najprostszych i skutecznych metod kompozytorskich, improwizacji oraz zapraszać do wspólnej gry!

Wstęp wolny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę