Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

REZYDENCJA: wernisaż rzeźby Maurycego Gomulickiego i koncert KLARY

reklama
📅 Data: piątek, 20 września 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stacja Mercedes, róg 3 Maja i Kruczkowskiego (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
20 września o 19:00 zapraszamy na wernisaż rzeźby Maurycego Gomulickiego "The Queen". Będzie to już OSTATNIA odsłona cyklu REZYDENCJE. A o 20:00 wystąpi KLARA.

Cieszący się międzynarodową sławą artysta Maurycy Gomulicki zaproponował realizację rzeźby w formie totemu zaprojektowanej specjalnie z myślą o parkowym otoczeniu pawilonu Mercedes-Benz. Licząca około 3 metrów wysokości rzeźba-totem nawiązuje do kształtu figury szachowej królowej. Wykonana z tworzywa sztucznego wertykalna forma nawiązująca do kształtów i faktury samochodowej karoserii pomalowana zostanie specjalnym lakierem samochodowym, zmieniającym odcień i kolor w zależności od kąta padania światła i kąta widzenia. Rzeźba umieszczona zostanie w centrum naturalnego okręgu utworzonego przez drzewa rosnące w bezpośrednim sąsiedztwie pawilonu. U jej podstawy zaaranżowana zostanie kwiatowa kompozycja podkreślająca geometryczność i koncentryczność całego założenia. Dzięki zastosowaniu nocnego oświetlenia rzeźba stanowić będzie efektowny, charakterystyczny i niezwykle urokliwy akcent plastyczny tej części dzielnicy Powiśle także po zmroku.

MAURYCY GOMULICKI (1969) - artysta, grafik, fotograf, kolekcjoner, antropolog kultury popularnej, autor instalacji przestrzennych i krótkich form filmowych. Sztuki Piękne studiował w Warszawie, Barcelonie, Mediolanie i Meksyku. Konsultant i współautor projektu ABCDF - słownik wizualny Meksyku Miasta (2000-2002). Jego ostatnie realizacje na dużą skalę to Pink Bridge (San Diego Children's Museum, 2008), Fertilty Pop (Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, 2008) i Perła (DTP Wigry, 2009). Aktualnie prace Gomulickiego są pokazywane w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie na wystawie Schizma. Sztuka polska lat 90.

KLARA - Klara Jędrzejewska, śpiewa po angielsku, sama pisze muzykę oraz teksty do swoich utworów. Gra też na kilku instrumentach: gitarze akustycznej, ukulele, pianie, instrumentach klawiszowych i cymbałkach. Na okładce płyty będziemy mogli zobaczyć także próbkę jej talentu plastycznego, ponieważ Klara również rysuje – delikatną kreską, refleksyjnie, czasami satyrycznie… Delikatny głos Klary i prostota przekazu nadają jej debiutanckiemu albumowi "Away" niezwykły czar i wdzięk. Producentem muzycznym jest Artur Gadowski.

Marek Niedźwiecki (Trójka) napisał o Klarze: "Delikatna, śliczna, liryczna, zjawiskowa, akustyczna, zwiewna, kobieca. Śpiewa o sobie, że jest czarownicą. Ja myślę, że jednak czarodziejką. Ma w głosie piękny i prawdziwy smutek, ale także radość młodości… Rodzi nam się wyjątkowa Artystka na naszym rynku."

Wstęp wolny!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!