Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert zespołu MoMo

Koncert zespołu MoMo

reklama
📅 Data: piątek, 20 września 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Skwer - filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Letnia Scena Skweru

20 września, godz.20:30, wstęp wolny


Koncert promujący debiutancką płytę zespołu MoMo.

MoMo to polska grupa muzyczna wykonująca charyzmatyczny elektro pop z elementami romantycznymi.

Nazwa MoMo nawiązuje do słowotwórczo-logopedycznych fascynacji wokalistki, która z wykształcenia jest między innym logopedą i lektorem.

Zespół powstał wiosną 2011 roku w Warszawie z inicjatywy wokalistki Anny Ołdak i producenta Michała Mareckiego. Pierwszy rok działalności muzycy poświęcili na komponowanie oraz pisanie i szukanie ciekawych tekstów. Na początku 2012 roku do składu dołączyli gitarzysta Jacek Perkowski, basista Jacek Szafaniec, oraz perkusista Tomasz Waldowski. W grudniu grupa zakończyła pracę nad płytą w studio S7 w Piasecznie przy współpracy z realizatorem Marcinem Gajko.

Twórczość zespołu inspirowana jest muzyką lat 70. i 80. Nawiązuje do elementów elektro, country oraz współczesnej muzyki pop.

Na płytę składa się 10 piosenek skomponowanych przez współzałożycieli.

Teksty zostały napisane przez Annę Saraniecką (współpraca z Renatą Przemyk), Radosława Łukasiewicza (lider zespołu Pustki), Jana Piętkę, Igora Spolskiego, Annę Ołdak.Muzycy biorący udział w projekcie:

Anna Ołdak – wokalistka, kompozytorka. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu i 2 lata na wydziale piosenki w szkole muzycznej II stopnia na ul. Bednarskiej. Logopedka, pedagog, lektorka. Współpracowała z zespołem T.Love, Maciejem Cieślakiem, Janem Benedkiem, Sidneyem Polakiem.

Michał Marecki – instrumentalista (instrumenty klawiszowe, akordeon, gitara, flet), kompozytor. Członek zespołu T.Love. Współpracował z Muńkiem w jego solowym projekcie, z Sidneyem Polakiem, Marcinem Rozynkiem, Fiolką Najdenowicz. Z Leszkiem Biolikiem brał udział w produkcjach takich artystów i zespołów jak Negatyw, The Car Is On Fire, Monika Brodka, Robert Gawliński.

Jacek Perkowski – gitarzysta, producent, kompozytor. Współpracował z Azyl p, de Mono, Kobranocką, T.Love, Kayah, Alą Boratyn.

Jacek Szafraniec – gitara basowa. Współpracował z: T.Love, Muńkiem w jego solowym projekcie, z teatrem Buffo, ze Szwagremkolaską. Członek zespołu Benzyna.

Tomek Waldowski – perkusja, flety ludowe, śpiew, kompozytor. Członek zespołów: Klezmafour, R.U.T.A, Chłopcy kontra Basia. Współpracował jako sideman z Kapelą Ze Wsi Warszawa, Anią Dąbrowską, grupą Żywiołak oraz Roberto de Lira.Powiedzieli o MoMo:

„Jest to niezwykle dojrzały i wyrafinowany materiał muzyczny, pozostając przy tym bardzo przebojowym. Świetne kompozycje połączone z bardzo dobrą produkcją muzyczną powodują, iż płyta nabiera wartości wykraczającej znacznie ponad jeden sezon, co niestety ostatnio jest rzadkością. Mam wrażenie, iż jest to płyta, do której jeszcze za kilka lat będzie się chciało wracać.“

Leszek Biolik (producent, kompozytor, muzyk, Republika, Wilki, Fiolka)


„Inteligentny, niegłupi, pogodny pop.“

Muniek Staszczyk


„To bardzo dobry materiał na płytę. Za drugim razem jeszcze lepszy. Interesujaca podróż po stylach z różnych dekad. Ciekawy, zmienny, wieloosobościowy wokal. Teksty o czymś, fajna transakcentacja. Bębny jak stary Gretsch - ujmujące. Podobało mi się (…)“.

Katarzyna Abramowicz, Dzień Dobry TVN


„Michał Marecki to jeden z najzdolniejszych polskich muzyków młodego pokolenia. Wspólnie wyprodukowaliśmy moje dwie płyty solowe. (…) Słyszałem płytę zespołu MoMo, w ktorym Michał odpowiada za warstwę muzyczną i jestem zdecydowanym fanem tego projektu. To po prostu bardzo fajne i świetnie skomponowane piosenki. Wróżę temu wydawnictwu spory sukces na polskim rynku wydawniczym. Uważam, że należy Michałowi pomóc w każdy możliwy sposób“.

Sidney Polak

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę