Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Composers Inside Electronics - Koncert

Composers Inside Electronics - Koncert
📅 Data: poniedziałek, 18 kwietnia 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ul. Emilii Plater 51 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wernisaż wystawy “Rainforest V” oraz towarzyszące mu wydarzenia - koncert z kompozycjami Davida Tudora i Phila Edelsteina oraz rozmowę z Johnem Driscollem i Philem Edelsteinem z Composers Inside Electronics

“Microphone” – David Tudor (1970)

Utwór “Microphone” Davida Tudora został napisany dla Pawilonu Eksperymenty w Sztuce i Technologii (Experiments in Art and Technology) na wystawie Expo’70 w japońskiej Osace. Materią tego dzieła stały się odkrycia, jakich dokonywano dzięki współpracy z projektantami systemu nagłośnienia Pawilonu, opartego na 37 głośnikach i rozmieszczonych na planie romboidalnej siatki na ¾ powierzchni lustrzanej.

Tudor wykorzystał zaledwie dwa mikrofony, modulatory audio i wspomniane 37 głośniki. Mikrofony kierunkowe zostały dowolnie skierowane w przestrzeń, a pochwycone w ten sposób dźwięki wzmacniane i sprzężone. Zaprojektowane przez Gordona Mummę modulatory audio umieszczono tak, by różnicowały muzyczną zawartość uzyskanego sygnału.

Ze względu na wysoki poziom hałasu wewnątrz kopuły nigdy nie zarejestrowano tego utworu. Druga realizacja powstała w Mills College w 1973 roku. Tym razem sporządzono nagrania na potrzeby wykonań na żywo – to one wykorzystywane są w obecnym performansie. CIE pracuje teraz nad odtworzeniem wszystkich ośmiu modulatorów, tak by utwór mógł zostać jeszcze raz zrealizowany – tym razem już bez nagrań.

Wykonawcy: John Driscoll i Phil Edelstein


„Impulsions” – Phil Edelstein (2015)

“Impulsions” mogą być potraktowane jak instalacja lub jak performans. Jest to dzieło nieskończone – pomyślane jako pole współpracy wielu wykonawców.
Wykorzystuje impulsowe nagrania rezonansu przedmiotów – wykonawcy emitują impulsy w przestrzeń performansu, posługując się albo nieprzetworzonym zapisem impulsu, albo przekształcając go generatorem pogłosu za pośrednictwem szeregu głośników i obiektów odgrywających rolę transduktorów.

Każdy z wykonawców używa oprogramowania Max/MSP do sterowania parą metronomów, które uruchamiają odtwarzanie szeregu nagrań impulsów. Każde wahnięcie metronomu przesuwa parę fraktali – uzyskiwana pozycja XY pozwala ustalić, które pliki z impulsami są aktualnie odtwarzane.

Wykonawcy kontrolują szereg zmiennych, takich jak tempo metronomu, głośność nieprzetworzonych impulsów bądź wykorzystanie generatorów pogłosu. Ponadto sieć routingowa wykorzystuje podobne fraktale do różnicowania głośności finalnej i lokalizacja kanałów, pozwalająca na przykład na obracanie i skalowanie fraktali, dzięki czemu wykonawca ma większą kontrolę nad wychodzącym sygnałem.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę